• Anasayfa
  • Oyun
  • EA, UFC 4'te Oyun İçerisinde Çıkan Reklamları Kapattı

EA, Gelen Tepkilerden sonra UFC 4'te Oyun İçerisinde Çıkan Reklamları Kapattı

33
11
3
1
1
Electronic Arts'ın geçtiğimiz ayın ortalarında yayınladığı dövüş oyunu UFC 4, deyim yerindeyse oyuncular tarafından topa tutuldu. Oyuncuların ağır eleştiriler yönlendirmelerinin sebebi ise oyun içi reklamlar oldu.

EA'in dövüş oyunu UFC 4, 14 Ağustos tarihinde PlayStation 4 ve Xbox One konsolları için çıkış yapmıştı. Oyun, eleştirmenler tarafından beğenilse de oyuncular tarafından yerden yere vuruldu. UFC 4'ün oyuncular tarafından topa tutulmasının sebeplerinden bir tanesi de oyun içi reklamlar oldu.

EA'in reklamları oyun deneyiminin içerisine yedirmesi, UFC hayranlarını bir hayli sinirlendirdi. Stüdyonun, reklamları oyun menüsüne değil de direkt olarak dövüş ekranında gösteriyor olması UFC oyuncuları tarafından tepkiyle karşılandı.

EA, reklamları geri çekti

ufc 4, ufc 4 grafikleri

Oyun çıkalı neredeyse bir ay oldu, bu tepkiler neden şimdi geldi diye merak edenler olabilir. EA, oyuna reklamları yerleştirmek için yaklaşık 3 hafta boyunca bekledi. Yani yukarıda da bahsettiğimiz oyuna geçer puan veren eleştirmenler ve oyun kuruluşları, oyunun reklamsız halini oynamıştı.

Electronic Arts, oyuna sonradan eklediği reklamlara hayranlardan gelen tepkiler sonrasında el attı ve oyun içerisinde rauntlar arasında gösterilen reklamları devre dışı bıraktı. Reddit'te bir açıklama yayınlayan stüdyo, "Bu hafta başında ekimiz, EA SPORTS UFC 4'te "Tekrar" anlarında ortaya çıkan reklamları aktif hale getirdi. Bu tür reklamlar, UFC markası için yeni olmasa da reklamları göstermeyi ana menü ve Octagon'a logo yerleştirmeleriyle sınırlandırdık" ifadelerini kullandı.

Oyundaki tekrar anlarına yerleştirilen reklamların oyuncular tarafından hoş karşılanmadığını ve reklamların ekip tarafından kapatıldığını söyleyen stüdyo, oyunculardan da özür diledi. Ayrıca tekrar anlarında reklam gösteriminin gelecekteki oyunlarda bir daha ortaya çıkmayacağı da açıklandı.

Kaynak : https://www.pushsquare.com/news/2020/09/ea_disables_ufc_4s_controversial_in-game_ads
33
11
3
1
1
Emoji İle Tepki Ver
33
11
3
1
1