Ebeveynlerin Hayatını Büyük Oranda Kolaylaştıracak Akıllı Bebek Bezi Geliştirildi

10
6
2
2
0
Bebek bakmayı oldukça kolaylaştıracak yeni bir akıllı sistem geliştirildi. Pampers isimli firmanın geliştirdiği Lumi sistemi, bebeğin hareketlenmelerinin kaydını tutacak, bezini ıslattığı zaman ebeveynelere haber verecek ve bebeğin sürekli olarak canlı görüntüsünü mobil uygulaması üzerinden izlenebilir bir hâlde sunacak.

Ebeveynlik, özellikle günümüz koşullarında zorlu bir hâl aldı. Genellikle hem annelerin hem de babaların çocuklarına bakmak için ekstradan çalışması gerekiyor. Bu süreç, özellikle ebeveynler ilk çocuklarını yaptıklarında yirmili yaşların sonlarındalarsa daha da karmaşık bir hâl alıyor ancak Pampers isimli firmanın ebeveynlerin yardımına koşacak bir ürünü var.

Lumi isimli akıllı sistem, bebek bakım odaklı olarak bir aktivite sensörü, bez ve video sağlayıcı özelliklere sahip. Aktivite sensörü, gün boyunca bebeğin hareketlerini inceleyerek gerekli bilgileri sağlayan, gerektiği zaman çıkarılabilen bir eklenti. Toplanan veri, bebeğin uyku takibini ve bezini ıslatıp ıslatmadığı bilgilerini taşıyor. Sensörle ilgili tek dezavantaj, sensörün gerçekten idrarı algılamak gibi bir mekanizması yok. Yani sensör ıslandığı anda bebeğin altına yaptığı bilgisi ebeveynlere gönderiliyor.

lumi mobil uygulama

Video sağlayıcı ise 1080p kalitesinde, gece görüşüne sahip bir görüntü sunuyor. Bunların yanı sıra oda sıcaklığını ve odanın nem oranını da takip eden cihaz, bebeğin ne kadar rahat bir ortamda olduğunu ebeveynlere bildiriyor. Video sağlayıcının çektiği görüntüler, Lumi’nin mobil uygulaması üzerinden hem Android hem de iOS cihazlardan izlenebiliyor. Uygulamanın bebeğin en son ne zaman beslendiği gibi bilgileri girebileceğiniz bir paneli de mevcut.

Uygulama, toplanan verileri bir grafik hâline getirerek isterse ebeveynler isterse doktorlar tarafından analiz edilebilecek bir model oluşturuyor. Pampers, aynı zamanda akıllı sistemini kullananlara geliştiriciler tarafından sunulacak bir kişisel ipucu deneyimi sözü de veriyor. Lumi’nin şimdilik yalnızca ABD sınırları içerisinde kullanılabileceği belirtiliyor. Cihaz, 2019’un sonbahar aylarında piyasaya sürülecek.

Kaynak : https://beebom.com/pampers-smart-diaper/
10
6
2
2
0
Emoji İle Tepki Ver
10
6
2
2
0