Facebook, Ayda Kaç Kişinin Watch Sekmesini Kullandığını Açıklandı

9
1
1
1
0
Facebook, bugün yaptığı açıklamada 2018 yılında yayınlanan Facebook Watch servisinin aylık kullanıcı sayısını açıkladı. Buna göre 2,7 milyar aylık aktif kullanıcının 1,25 milyarı Facebook Watch'u ziyaret ediyor.

Facebook, 2018 yılında büyük bir hamle yaparak video paylaşım servisi Facebook Watch'u sosyal medya platformuna eklemişti. Günümüzde pek çok videonun yer aldığı Facebook Watch'un ne kadar kullanıcıya hitap ettiği, şirketin bugün paylaştığı açıklamayla birlikte netleşti.

Aradan geçen iki yılın ardından bugün yapılan açıklamaya göre Facebook Watch, her ay 1,25 milyar ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Günümüzde 2,7 milyar aylık aktif kullanıcısı olduğu bilinen Facebook, son açıklanan değerlere göre Facebook Watch servisiyle kullanıcılarının %46'sına ulaşmayı başarıyor.

Facebook Watch, pandemide sıçrama yaşadı:

facebook watch

Peki geçtiğimiz zamanlarda bu sayılar ne durumdaydı? Geçtiğimiz senenin haziran ayında açıklama yapan Facebook, video servisi Facebook Watch'ta her ay 720 milyon kullanıcısının en az 1 dakika içerik izlediğini paylaşmıştı. Yani Facebook Watch, geçtiğimiz 1 sene boyunca oldukça iyi bir gelişme kaydetti.

Yine de günümüzün en büyük krizi olan koronavirüs salgını da Facebook Watch'un aktifliğinde etkin bir rol aldı. Facebook Watch için içerik üreten kişiler, pandemi nedeniyle içerik üretemez hale gelmişlerdi. Dolayısıyla platformdaki içerik sayısı da bir hayli azalmıştı.

facebook watch

Facebook Watch, canlı içeriklerden yemek pişirme içeriklerine, spor içeriklerinden kullanıcılar tarafından üretilen içeriklere pek çok çeşitte içeriğe ev sahipliği yapıyor. Koronavirüs, içerik üretimini etkilemiş olsa da her çevrimiçi platform gibi Facebook Watch da bu dönemde büyük bir sıçrama yaşadı.

Sosyal medya devi, yakın zamanda yaptığı yeni duyuruda yayıncıların ve kuruluşların canlı çevrimiçi etkinlikler için ücret talep edebileceklerini açıklamıştı. Facebook, bu ücretlerden önümüzdeki yıla kadar hiçbir komisyon talep etmeyeceğini de söylemişti. Facebook Watch'ta başarıya ulaşan isimlere örnek olarak yayıncı BuzzFeed'i, UFC organizasyonunu ve Brandi Guice isimli içerik üreticisini verebiliriz.

Kaynak : https://www.digitalinformationworld.com/2020/09/facebook-watch-now-draws-over-125-billion-visitors-each-month.html
9
1
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
9
1
1
1
0