Twitch Yayıncısının Twitch’i Bile Trollemeyi Başardığı PS5 Şakası

369
24
14
10
10
Twitch yayıncısı AtomicMari, dün gece gerçekleştirilen Chat's Choice Awards canlı yayını sırasında Twitch dahil herkesi trollemeyi başardı.

Dünyanın en büyük oyun odaklı canlı yayın platformlarından biri olan Twitch’te dün gece, Twitch Gaming adlı kanal tarafından Day9 ve AtomicMari adlı yayıncıların da katılımıyla Chat's Choice Awards yayını gerçekleştirildi ve oyunseverlere keyifli anlar sunulmaya çalışıldı.

Canlı yayın sırasında en fazla dikkat çeken detay ise AtomicMari’nin arkasında bulunan PlayStation 5 oldu. Yoksa Sony, yayıncıların test etmesi için birer PS5 mi göndermişti? Ya da yayın sırasında PlayStation 5 ile ilgili bilgiler mi paylaşılacaktı?

twitch yayın

AtomicMari’nin arkasında yer alan PlayStation 5 öylesine dikkat çekmişti ki Twitch’in resmi Twitter hesabı dahi canlı yayınının bağlantısını paylaşarak, “Bekleyin, bunun PS5 ile ne ilgisi var? The Chat's Choice Awards bir şey tanıtıyor... “ ifadelerini kullandı.

Peki gerçek neydi? Sony gerçekten yayıncılara PS5 mi göndermeye başlamıştı? Ne yazık ki bu soruya yanıtımız en azından Chat’s Choice Awards canlı yayınında yaşananlardan yola çıkarak cevaplarsak; hayır. Zira AtomicMari’nin arkasında görünen PlayStation 5(!), gerçekte bir pastadan ibaret.

playstation 5 pasta

Twitch’in söz konusu canlı yayındaki pastayı gerçekten de PlayStation 5 sanıp sanmadığı hakkında bir bilgi yok. Yine de Twitch, attığı tweet ile takipçilerini kısmen de olsa yanlış yönlendirmiş oldu. Twitch de bunun farkında olacak ki ilk tweetten birkaç saat sonra canlı yayında PlayStation 5 şeklindeki pastanın kesildiği bir videoyu paylaştı.

Kaynak : https://www.psu.com/news/ps5-spotted-in-twitch-streamers-room-twitch-teasing-a-ps5-announcement/
369
24
14
10
10
Emoji İle Tepki Ver
369
24
14
10
10