Bosnalı Bir Adam, Ford F-150'yi En Büyük Rakibi Olacak Tesla Cybertruck'a Dönüştürdü

42
13
2
1
1
Bosna'da yaşayan Ford ve Tesla hayranı bir adam, Ford'un F-150 pick-up modelini, en büyük rakibi olacak Tesla Cybertruck'a dönüştürdü. İronik bir şekilde aracın Bosna'da trafiğe çıkması ise yasak.

ABD’li otomotiv devi Ford’un popüler pick-up modeli F-150 Raptor, bir başka ABD’li şirket olan Tesla’nın henüz piyasaya sürülmeyen Cybertruck adlı fütüristik tasarımlı elektrikli pick-up’ı ile piyasaya çıktığında kıyasıya bir rekabete girecek. 

Bosnalı bir Cybertruck-F-150 hayranı ise iki otomobilin piyasadaki rekabetini izlemek yerine iki otomobili birleştirme yoluna gitti ve Stark Solutions adlı yerel bir şirketin yardımı ile Ford F-150 Raptor’un üzerine ve Tesla Cybertruck inşa etti.

Tesla Cybertruck ile Ford F-150 Raptor'u bir araya getiren tasarım

cybertruck f-150

Tahmin edebileceğiniz gibi bu yasak aşk çocuğu Cybertruck’ın birebir kopyası değil. Hatta aracın benzin ile çalışıyor olduğunu söylememiz, gerçek Cybertruck ile arasında bir uçurum olduğunu izah etmemize yetecektir. Yine de “Yakıt türü benim için önemli değil, ben Cybertruck’ın tasarımını seviyorum” diyorsanız ortada başarılı bir iş olduğunu söyleyebiliriz.

f-150 cybertruck

İnşa ettikleri araç ile ilgili olarak Reuters’a açıklamalarda bulunan Stark Solutions’dan Mario Coric, yapım aşaması sırasında insanların tank yaptıklarını düşündüklerini, çoğu kişinin Cybertruck’ın varlığından bihaber olduğunu, buna karşın bir kızın yanlarına gelip ‘Burada Tesla Cybertruck mı üretiyorsunuz?’ diye sorduğunu ifade etti.

ford f-150 cybertruck

Coric’e göre aracın sahibi hem Tesla hem de Ford hayranı olduğundan iki aracı bir araya getirmek istemiş. Nihayetinde elde ettiği sonucun talebini karşıladığını umuyoruz. Bununla birlikte Bosna’daki yasalar, böylesine keskin kenarlı bir aracın trafiğe çıkmasına izin vermiyor. Dolayısı ile aracı yaptıran kişi artık bir F-150 Cybertruck’a sahip ancak onu trafiğe çıkaramayacak.

Kaynak : https://www.reuters.com/article/us-bosnia-tesla/bosnian-tesla-fan-impatient-for-cybertruck-release-builds-a-lookalike-idUSKBN25W0O6
42
13
2
1
1
Emoji İle Tepki Ver
42
13
2
1
1