Samsung, Galaxy Z Fold 5 İçin ‘Su Damlası’ Menteşe Tasarımını Test Ediyor

5
3
2
1
0
Güney Kore teknoloji devi Samsung, katlanabilir amiral gemisi Galaxy Z Fold 5 için diğer modellerde kullanmadığı yeni bir menteşe modeli test ediyor.

Katlanabilir akıllı telefonları her ne kadar ilk başta garipsesek de bir şekilde hayatımıza sokan Samsung’un amiral gemisi modellerinden Galaxy Z Fold 5, bu yılın ilk yarısı içerisinde piyasaya sürülecek.

O vakte kadar telefonun yeni detayları gelmeye devam ediyor. Daha önce telefonun ekranının nasıl olacağı ortaya çıkmıştı. Şimdi de telefon için Samsung’un yeni bir menteşe tasarımını test ettiği öğrenildi.

Galaxy Z Fold 5 için yeni ‘su damlası’ menteşe tasarımı test ediliyor

YouTube - TT Technology

“Su damlası” adı verilen yeni menteşe, telefon kapalıyken ekranı dar bir yarıçapta katlamak yerine içe doğru esnetiyor. Bu tasarımın, ekranda daha az fark edilir bir katlama izi ve telefon katlandığında boşluk olmaması dahil olmak üzere birçok avantaj sunduğu söyleniyor.

Bu yeni menteşe tasarımının en önemli avantajlarından biri de Galaxy Z Fold 5'in selefine göre daha ince olmasına imkan tanıyor olması. Habere göre Galaxy Z Fold 4'ün maksimum kalınlığı olan 15,8 mm'ye kıyasla telefonun kalınlığının 14 mm veya daha az olacağı iddia ediliyor.

Samsung'un yeni menteşe tasarımı şu anda son test aşamasında ve şirketin test tamamlandıktan sonra telefonu tamamlaması bekleniyor. Şirket, son test aşamasında telefonu 200.000 ila 300.000 kez katlayarak yeni menteşe ve ekran panelinin güvenilirliğini test edecek.

Kaynak : https://www.gizmochina.com/2023/03/04/galaxy-z-fold-5-waterdrop-hinge/
5
3
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
5
3
2
1
0