George R. R. Martin Açıkladı: Game of Thrones Dizileri, HBO Max’ın Azizliğine Uğrayabilir

13
5
2
0
0
Game of Thrones serisinin yazarı George R. R. Martin, House of the Dragon’un başarısına rağmen gelecekteki Game of Thrones evreni dizileri için karamsar bir tablo çizdi.

Bir dizi düşünün ki her sezonuyla zirvede olsun, uzun yıllar boyunca zirvedeki yerini kimselere kaptırmasın ve dünya çapında bir fenomene dönüşsün. Hatta bu dizinin yıllar sonra gelen yan dizisi de milyar dolarlık rakiplerini geride bırakıp zirveye çıksın. 

Normal şartlar altında, özellikle de Hollywood’da böyle bir evrene sahipseniz elinizden geldiğince bu markadan para kazanmaya çalışırsınız. Game of Thrones serisininin yazarı George R. R. Martin’in kaleme aldığı yeni blog yazısına göre ise HBO Max, birleşme döneminde maliyetleri azaltmak için yeni Game of Thrones evreni dizilerini rafa kaldırabilir.

HBO Max, Game of Thrones sevenleri üzebilir

george r r martin

Game of Thrones’un öncesini anlatan House of the Dragon, son yılların en popüler HBO dizilerinden biri oldu ve ikinci sezon onayını aldı. Yine de George R. R. Martin’e göre aynı evrenin diğer yapımlarının geleceği kesin değil. 

Kendi blogunda kaleme aldığı bir yazıda Martin, geliştirme sürecinde bazı konularda diğer konulardan daha hızlı gelişmeler olduğunu belirtti. Martin, henüz diğer projelerin hiçbirine yeşil ışık yakılmadığını ancak umudunu koruduğunu ifade ederken, bazı yapımların da rafa kaldırıldığını söyledi. 

Martin, rafa kaldırılan projelerin hangisi olduğunu açıklamazken, en az 6 farklı dizinin daha geliştirilmesi için planlar yapıldığı biliniyor. Bu dizi planları arasında Jon Snow yan dizisi, Prenses Nymeria’ya odaklanan 10,000 Ships, daha da geçmişi anlatan Tales of Dunk and Egg, Corlys Velaryon’a odaklanan 9 Voyages, King’s Landing’in en fakir mahallelerindeki yaşamı anlatan Flea Bottom ve bir de animasyon seri yer aldığı belirtiliyordu. 

Konuyla ilgili olarak henüz HBO Max tarafından gelen bir açıklama bulunmuyor. 

Kaynak : https://variety.com/2022/tv/news/george-r-r-martin-game-of-thrones-spinoffs-impacted-hbo-max-1235476243/
13
5
2
0
0
Emoji İle Tepki Ver
13
5
2
0
0