Google Chrome'un Android Uygulaması Karanlık Moda Kavuştu

39
4
2
0
0
Chrome'un masaüstü sürümünün karanlık moda sahip olmasının ardından bu özellik, mobil sürüm için de yayımlandı.

Dikkatimizin dağılmaması, karanlık ortamlarda gözlerimizin sağlığının korunması ve kullanımın kolaylaşması bakımından karanlık mod, uzun zamandır internet tarayıcılarına gelmesi beklenen bir özellikti. Android sürümü için yayımlanan son güncelleme ile karanlık moda kavuşan Google Chrome, beta sürümünden beri kullanıcılar arasında fazlasıyla beğeniliyordu.

Google Chrome'un 74.0.3729.112 sürümüyle beraber Android kullanıcılarının hayatına tam olarak giren karanlık modu aktif etmek için ne yazık ki henüz Ayarlar kısmında bir seçenek bulunmuyor. Karanlık modu aktif hâle getirmek için uygulamanın üst kısmında bulunan arama çubuğuna kalın olarak belirttiğimiz chrome://flags/#enable-android-night-mode yazısını yapıştırıp Git'e basmanız gerekiyor.

Açılan sayfada "Android Chrome UI dark mode" seçeneğini bulup üzerine tıklayın ve karşınıza gelen pencerede "Enabled" seçeneğini işaretleyerek aktif hâle getirin. İşlemleri tamamladığınızda Chrome'u tamamen kapatın ve tekrar açın.

Sağ üstte bulunan üç noktaya tıklayıp Ayarlar'a girin. Buraya girdiğinizde artık bir Karanlık Mod (Dark Mode) seçeneği olduğunu göreceksiniz. Bu seçeneğe tıklayıp karanlık modu aktif hâle getirdiğinizde artık cihazınızda bulunan Google Chrome internet tarayıcısında karanlık modu dilediğiniz gibi deneyimleyebilmenin keyfine varabilirsiniz.

Kaynak : https://www.gsmarena.com/google_chrome_for_android_gets_dark_mode_with_latest_update-news-36793.php
39
4
2
0
0
Emoji İle Tepki Ver
39
4
2
0
0