Hafif Arama Motoru Uygulaması Google Go, Tüm Dünyada Kullanıma Açıldı

33
4
2
0
0
Google'ın hem daha az yer kaplayan hem de kalitesiz internet bağlantılarında bile sağlıklı bir şekilde çalışabilen Google Go uygulamasını tüm dünyada kullanılabilir hale getirdi.

Google, pek çok alandaki hizmetleriyle kullanıcıların göz bebeği haline gelmiş durumda. E-posta, reklam verme, arama motoru gibi hizmetleri olan Google'ın bir diğer hizmeti de "Google Go". Google Go, temel anlamda Google'ın bir uygulaması ancak bugüne kadar çok da bilinmiyordu.

Google Go, diğer şirketlerin "Lite" uygulamaları gibi çalışıyor. Google'ın bu uygulamasıyla kullanıcılar hem telefonlarında daha az yer kaplayan bir arama motoruna sahip oluyorlar hem de kalitesiz internet bağlantılarında bile sağlıklı bağlantı sağlayabiliyorlar.

google go

Google Go, 2017 yılından beri sadece birkaç ülkede kullanılabiliyordu. Ancak Google'ın açıklamalarına göre Google Go, artık daha geniş kitlelere hitap edecek ve kullanıcı deneyimini iyileştirecek pek çok özellik içerecek.

Google Go'nun etkileyici özelliklerinden bir tanesi de "Lens" özelliği. Bu özellik sayesinde kullanıcılar kameralarına gösterdikleri görüntüleri uygulamaya okutabiliyor, çevirtebiliyorlar. Ayrıca Google Go, internet sitelerinin okunabilmesine imkan veren bir yapay zeka desteğine de sahip.

Google Go şimdi, Android 5.0 Lollipop ve üzeri işletim sistemine sahip olan tüm Android telefonlarda kullanılabiliyor. Eğer sizlerde Google Go'yu indirerek hem telefonunuzda daha az yer kaplayan bir Google deneyimi yaşamak hem de Google Go'nun nimetlerinden yararlanmak isterseniz hemen aşağıda bulunan "İndir" butonunu kullanabilirsiniz.

Kaynak : https://gadgets.ndtv.com/apps/news/google-go-light-search-android-app-global-expansion-play-store-2088159
33
4
2
0
0
Emoji İle Tepki Ver
33
4
2
0
0