En İyi 5 Görüntülü Görüşme Uygulaması

54
15
8
4
2
Dünya çapındaki işletmelerin en çok tercih ettiği görüntülü konferans uygulamaları hangileri ve neden bu kadar çok tercih ediliyorlar? Bu yazımızda ise bu soruların yanıtlarına ve en çok tercih edilen 5 görüntülü konferans uygulamasına yakından bakacağız.

İletişim, günümüz dünyasının vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Video konferanslar veya birebir görüntülü sohbetler, çalışanlar ve ekipler arasında verimliliği artırır, uzaktaki tanıdıklarımızla yüz yüze görüşmemizi sağlar ve iş dünyasında müşterilerle farklı bir etkileşim yolu sağlar. Tüm bu avantajlarının yanında ya hiçbir maliyeti bulunmamaktadır ya da verilen hizmetler için cüzi miktarlar istemektedir.

Biz de bu yazımızda sohbet, ekran paylaşımı ve diğer iş odaklı özellikler eşliğinde iş dünyasında yüzyüze görüşmeleri kolaylaştıracak uygulamaları derledik. Gelin dünya çapında işletmelerin en çok tercih ettiği görüntülü konferans uygulamalarına yakından bakalım.

1. Zoom Cloud Meetings

Zoom Cloud Meetings

Zoom Cloud Meetings, iş ekiplerinin ve müşterilerin fiziksel konumlarına bakmaksızın bağlantıda kalmaları için kolay bir yoldur. Uygulama mağazalarından ücretsiz bir şekilde edinebileceğiniz bu uygulama, kullanıcılarına yüksek kaliteli video, ses, ekran paylaşımı ve platformlar arası anlık mesajlaşma sunar.

Hem bulut toplantısı hem de web seminer yazılımını sunan Zoom Cloud Meetings; Wi-Fi, 4G LTE ve 3G ağları üzerinden çalışır. Ayrıca bu uygulama, masaüstü bilgisayarlarda, tabletlerde ve cep telefonlarında kullanımı desteklemektedir.

2. Skype

Skype

Pek çoğumuzun bir dönem illa ki kullandığı Skype, kısaca internet üzerinden iletişim ve telefon görüşmesi yapılmasını sağlayan bir yazılımdır. Milyonlarca kişinin ve işletmelerin en çok tercih ettiği görüntülü görüşme uygulaması olan Skype, bire bir ücretsiz görüntülü ve sesli çağrı yapma, grup çağrıları yapma, anlık mesaj gönderme ve dosya paylaşma gibi pek çok özelliği beraberinde sunuyor. Ayrıca, genel olarak ücretsiz olan bu Skype'ta, bir miktar ücret ödeyerek telefonlara çağrı yapabilir ve SMS gönderebilirsiniz.

3. Free Conference Call

Free Conference Call

Kullanımı kolay bir toplantı aracı olan Free Conference Call, çevrimiçi toplantıları HD ses, video konferans ve ekran paylaşımı ile yapma esnekliğini ücretsiz bir şekilde kullanıcılarına sunuyor. Ayrıca uygulamanın bir diğer dikkat çeken özelliği ise 1000'e kadar katılımcı için ücretsiz sesli konferans ve ekran paylaşımlı çevrimiçi toplantılara izin vermesi diyebiliriz.

4. Hangouts Meet

Hangouts Meet

Google’ın normal insanlar için tasarladığı Hangouts'un piyasada pek tutunamadığını söylemen münkün, ancak Hangouts Meets’in pek çok işletme tarafından oldukça beğenildiğini ve tercih edildiğini söylemek mümkün. Aynı anda 30 kişi ile görüşme imkanı sunan uygulama, HD ses ve görüntü desteğini de beraberinde sunuyor.

5. GoToMeeting

GoToMeeting

Kısaca özetlemek gerekirse GoToMeeting, 25 kişiye kadar online toplantılar yapmaya ve görüntülü sohbetlere imkan sağlayan bir video konferans yazılımıdır. Video konferans sırasında ekran paylaşımı da yapabileceğiniz bu sistem, ilk 1 ay için ücretsiz kullanılabiliyor fakat normal fiyatının diğer uygulamalara göre biraz daha pahalı olduğunu söylemek mümkün.

İşletmeler tarafından en çok tercih edilen konferans uygulamalarına yakından baktık. Ayrıca bu uygulamaları bireysel olarak da kullanabilir, HD ses ve görüntü kalitesiyle görüşmeler yapabilirsiniz.

Kaynak : https://www.digitaltrends.com/mobile/best-mobile-videoconferencing-apps/
54
15
8
4
2
Emoji İle Tepki Ver
54
15
8
4
2