• Anasayfa
  • Yaşam
  • Adidas, Homer Simpson’ın Ünlü “Meme” ini Ayakkabı Yaptı

Adidas, Homer Simpson’ın Ünlü “Meme”ini Ayakkabı Yaptı: Ayakkabı Güldürse de Fiyatı Güldürmüyor

28
3
3
0
0
Adidas, dünyanın en çok kullanılan meme’lerinden olan “Çalılarda kaybolan Homer” sahnesinden ilham alarak bir ayakkabı tasarladı. Ayakkabıda ünlü tasarımcı Stan Smith’in imzası var.

Dünyanın en büyük spor giyim markalarından olan Adidas, logosunu değiştirmiş ve pek çok “çakma” Adidas’ın orijinal olmasına neden olmuştu(!).

Geçtiğimiz aylarda da yarı yarıya geri dönüştürülmüş malzemeden ürettiği spor ayakkabısını tanıtmıştı. Geçtiğimiz günlerde Yahudi karşıtı ırkçı açıklamaları nedeniyle Instagram’dan banlanan Kanye West’in ayakkabı markası Yeezy ile anlaşmasını da fesheden Adidas, bugün ise dünyaca ünlü bir meme’den esinlendiği ayakkabısını tanıttı.

Karşınızda “Çalılarda kaybolan Homer” ayakkabısı

Simpsons dizisinin ana karakteri Homer Simpson’ın dizinin 5. sezon 16. bölümünde çalıların içine girerek kaybolduğu sahne, son birkaç yılda internetin en çok kullanılan meme’lerin birisi olmuştu. Geçtiğimiz günlerde ise Fransız bir ayakkabı sayfası olan Sneakerologue, bu meme’i kullanarak hazırlanan bir hayran yapımı tasarımı paylaşmış ve Adidas’ı etiketlemişti.

Bugün ise Adidas, markanın en ünlü tasarımcılarından biri olan Stan Smith’in tasarladığı Homer ayakkabısını tanıttı. Arka fileto kısmında Homer'ın ünlü meme’i bulunan bu ayakkabının sınırlı sayıda üretileceği ve 100 dolar gibi bir fiyat etiketine sahip olacağı açıklandı.

Stan Smith'in ülkemizde de oldukça popüler olan tasarımları

Stan Smith, Adidas’ın ülkemizde de oldukça popüler olan arka fileto kısmı yeşil ayakkabılarını tasarlayan kişidir. Kendisi ayrıca bugüne dek LEGO, Game of Thrones, Pokemon ve South Park temalı özel üretim ayakkabılar da hazırlamıştır.

Adidas’ın bu meme ayakkabısının ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Kaynak : https://kotaku.com/adidas-the-simpsons-homer-walking-walk-bushes-meme-1849712734
28
3
3
0
0
Emoji İle Tepki Ver
28
3
3
0
0