Marvel'ın Kadın Karakterlerine Odaklanan Belgesel Dizisi MPower, Disney+'ta Yayınlandı

5
3
3
1
0
Marvel'ın Kadın Karakterlerine Odaklanan Belgesel Dizisi MPower, Disney+'ta Yayınlandı
Marvel, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde yepyeni bir dizinin Disney+'a eklendiğini duyurdu. MPower isimli belgesel türündeki dizi, Marvel'daki sevilen kadın kahramanlara odaklanıyor.

Sevilen çizgi roman karakterlerinden esinlenen film ve dizilerle milyonlarca insanın heyecanla takip ettiği Marvel, yepyeni bir dizinin Disney+’a eklendiğini duyurdu. Belgesel türünde olan ve kadın karakterlere yer veren dizinin isminin ise “MPower” olduğu ifade edildi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, yani bugün itibarıyla Disney+’a eklenen ve tüm abonelerin ulaşabildiği MPower’ın bir fragmanı da şirket tarafından paylaşıldı.

Siz de Disney+ abonesi olup, Marvel içeriklerine ve birlikte binlerce yapıma ulaşmak isterseniz, buraya tıklayabilirsiniz.

MPower, Marvel’daki kadın kahramanları detaylı bir şekilde anlatıyor

Dört bölümden oluşan belgesel türündeki dizi, kadın kahramanlarının gelişimine odaklanıyor. Bu hikâyeleri de bu popüler Marvel karakterlerine hayat veren kişiler anlatıyor. Yapım, Wakanda’daki kadınlar, Captain Marvel, Scarlet Witch ve Galaksinin Koruyucuları’ndan Gamora gibi hayranlar tarafından çok sevilen karakterlere odaklanıyor.

Onları Marvel Sinematik Evreni’nde canlandıran oyuncular da dizide karakterler hakkında düşüncelerini bizlerle paylaşıyor. Gamora’ya hayat veren Zoe Saldana da MPower’ın kadınların temsiline ve güçlendirilmesine bir övgü olduğunu söylerken dizinin daha eşit bir dünya oluşturmaya yardımcı olmasını sağlamayı umduklarını ekliyor.

MPower, “Black Panther’ın Kadınları”, “Scarlet Witch”, “Captain Marvel” ve “Gamora” isimli bölümlerden oluşuyor. Bölümler, her bir karakterin çizgi romanlardaki köklerinden yaşam hikâyelerine, kamera arkası görüntülerden oyuncuların yaşadığı deneyimlere kadar sevilen bu kahramanları detaylı bir şekilde ele alıyor.

Kaynak : https://comicbook.com/movies/news/marvel-mpower-disney-plus-documentary-trailer/
5
3
3
1
0
Emoji İle Tepki Ver
5
3
3
1
0