• Anasayfa
  • Oyun
  • Microsoft Flight Simulator'ın Detaycılığını Gösteren Video

Microsoft Flight Simulator'ın Gerçek Dünyada Uçuyormuş Gibi Hissettireceğini Gösteren Video

40
4
1
0
0
The Flight Sim Deck isimli YouTube kanalı, paylaştığı yeni videoda Microsoft Flight Simulator'da Çernobil Nükleer Santrali üzerinde uçtu. Video, oyunun detay seviyesini bize yeniden gösterdi.

Microsoft'un dört gözle beklenen yeni uçuş simülasyonu Microsoft Flight Simulator, muhteşem grafikleriyle zaten ilgimizi çekmeyi başarmıştı. Ancak Microsoft'un yeni oyunu yalnızca grafiksel anlamda güzel bir yapıt olmayacak. Oyun, oyun dünyasına yeni bir teknoloji de sunacak.

Microsoft Flight Simulator, daha önceki Microsoft uçuş simülasyonlarında olduğu gibi Dünya'yı 1'e 1 ölçekli olarak içinde bulunduracak. Ancak dünya, eski simülasyonlardan farklı olarak çok daha farklı bir şekilde karşımıza çıkacak. Geliştiriciler, dünyanın birçok noktasını modellememiş olsalar da bu noktalar otomatik olarak gerçeğe en yakın şekilde karşımıza çıkacak, yani hiçbir yer dümdüz olmayacak.

Çernobil Nükleer Santrali, Microsoft Flight Simulator'da böyle gözüküyor:

İşte oyundaki bu detay seviyesini gösteren en iyi videolardan birisi bugün The Flight Sim Deck tarafından paylaşıldı. YouTube'da paylaşılan videoda The Flight Sim Deck, uydu görüntülerinden de anlaşılabileceği üzere karmaşık bir araziye sahip olan Çernobil Nükleer Reaktörü'nün bulunduğu yere gitti.

Cessna 172 G1000 uçağıyla Gostomel Havaalanı'ndan kalkış yapan The Flight Sim Deck, bize Microsoft Flight Simulator'da kullanılan teknolojinin ne kadar başarılı olduğunu gösterdi. Videoda da görüldüğü üzere reaktörün kendisi ve çevresi, bir oyunda ne kadar gerçekçi bir şekilde yansıtılabilirse o derece yansıtıldı.

flight simulator

  • Uçuş yapılan bölgenin gerçek uydu görüntüsü

Yukarıdaki videoda Çernobil Nükleer Santrali'ni görmek istiyorsanız videoyu 9. dakikadan itibaren izleyebilirsiniz. Bununla birlikte videonun 18. dakikada terk edilmiş Pripyat şehrini de havadan izleyebilirsiniz. Bu yapıların yanı sıra etrafta bulunan her bir yapının ve ağacın da gerçeğe en yakın şekilde oyuna eklendiğini net bir şekilde görebilirsiniz. 

Peki Microsoft Flight Simulator bu kadar gerçekçi bir dünyayı nasıl bize sunuyor? Öncelikle oyun, bunu yapabilmek için internete ihtiyaç duyuyor. Bing Haritalar'dan alınan harita verileri ve Microsoft'un Azure bulut servisi, oyun dünyasını şekillendiriyor ve biz de bu dünyayı canlı olarak indiriyoruz.

40
4
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
40
4
1
0
0