• Anasayfa
  • Oyun
  • Microsoft’tan Xbox Hayranlarını Heyecanlandıracak Açıklama

Microsoft’tan PlayStation’ı Bırakıp Xbox’a Geçmeye Sebep Olacak Açıklama

78
23
16
2
2
Microsoft, gelecek senenin sonunda yeni neslini piyasaya süreceği Xbox konsolu için fazla iddialı bir açıklama yaptı. Şirket, her üç veya dört ayda bir konsola özel oyun çıkaracaklarının sözünü verdi.

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, gelecek senenin sonunda yeni nesil oyun konsolu Xbox Scarlett’i piyasaya sürecek. Rakibi Sony’nin PlayStation 5’te vadettiği özelliklerden sonra işi hayli zorlaşan Microsoft, insanları PlayStation 5’ten vazgeçirebilecek kadar iddialı bir açıklama yaptı. GamesRadar ile röportaj yapan Xbox Oyun Stüdyoları başkanı Matt Booty, şirketin her üç ayda bir yeni oyun çıkarmayı planladığını belirtti.

Matt Booty, her üç veya dört ayda bir Xbox konsoluna özel yeni bir oyun piyasaya sürebileceklerini ve bunu yaparken kaliteden ödün vermeyeceklerini açıkladı. Matt, “2020’ye girerken gayet iyi hissediyoruz. Her üç veya dört ayda bir yeni bir oyun piyasaya sürmek gibi bir hedefimiz var” açıklamalarında bulundu.

Üçüncü taraf Xbox oyunlarında bir değişiklik olmayacak

Xbox

Şirket içi politikalara odaklanmanın üçüncü taraf oyunlarda bir değişiklik yaratabileceği açıklamalarına Matt, “Bir değişiklik olacağını düşünmüyorum. Üçüncü taraf takımımızın liderliğini yapan Sarah Bond ve ekibi, üçüncü parti ortaklarımızla beraber gün içerisinde çalışmalarını sürdürüyorlar. Yalnızca bizim tarafımızdan yapılacak oyunlar ve hedeflerimiz hakkında konuşmaktan gurur duyduğumuz için birinci taraf konuşmalarımızı fazla duymuş olabilirsiniz” açıklamasını yaptı.

Matt Booty, gelecek sene piyasaya sürülecek olan yeni nesil Xbox konsolu Project Scarlett hakkında herhangi bir bilgi paylaşmadı. Matt’in bu konsolla ilgili tek paylaştığı, daha önce piyasaya sürülen Xbox konsollarından daha büyük bir lansman olacağını belirtti. Bunun sebebi olarak da Xbox One konsolunda oynanabilir olan tüm oyunların Xbox Scarlett’te de oynanabilecek olmasını gösterdi. Matt, bu konuyla ilgili; “Farklı bir işletim sistemi veya farklı bir grafik API’si kullanmıyoruz, değil mi? Sadece Xbox oyunu oynamaya çalışıyoruz. Dolayısıyla Xbox Scarlett’te eski oyunları oynayabilecek olmamızın içerik kitaplığına büyük bir avantaj yaratmasını umuyoruz” dedi.

Kaynak : https://beebom.com/xbox-exclusive-games-launch-3-4-months/
78
23
16
2
2
Emoji İle Tepki Ver
78
23
16
2
2