Mükemmel Bir Çember Çizmeye Çalışacağınız, Bağımlılık Yapma İhtimali Olan Site

55
14
13
9
8
"Vole.wtf" isimli bir internet sitesi, sizden sadece mükemmel doğrulukta bir çember çizmenizi istiyor. Kolay gibi görünen ama aslında bir hayli zor olan bu işlem, sizi internet sitesine bağımlı hale getiriyor.

İnternet, akıllı telefon ve bilgisayar kullanımı her geçen gün yaygınlaşıyor. Bu da teknolojiye olan bağımlılığı artırıyor ve insanların zamanlarının çoğunu internette geçirmelerine neden oluyor. İnternet, ucu bucağı belli olmayan bir mecra. Yapılan son araştırmalar, internette 1.5 milyardan fazla internet sitesi olduğunu ortaya koyuyor. Elbette bu sitelerin kimisi sürekli olarak kullanılırken kimi siteler, geliştiricileri tarafından bile unutulmuş durumda.

İnternet siteleri farklı amaçlar için kurulabiliyor. Kimi internet sitesi forum, kimi internet sitesi haber, kimi internet sitesi ise oyun odaklı olabiliyor. Ancak bazen, kendine bağımlı yapan internet siteleriyle karşılaşabiliyoruz. Şimdi bahsedeceğimiz site de bunlardan bir tanesi. Öyle ki "Vole.wtf" sitesinde amacınız, sadece çember çizmek. Sitenin sizden tek istediği, yüzde 100 doğruluğa yakın bir çember çizmeniz.

Vole.wtf

Sitenin mottosu fazlasıyla belli; "Can you draw a perfect circle?" (Mükemmel bir çember çizebilir misin?). Eğer cevabınız evet ise, yapmanız gereken tek şey "GO" yazılı butona tıklamak ve çember çizmeye başlamak. GO butonuna tıkladıktan sonra karşınıza, beyaz bir nokta çıkıyor ve bu noktanın etrafında çember çizmeye çalışıyorsunuz. Site, herhangi bir kısıtlama uygulamıyor, farenizi sola veya sağa doğru hareket ettirerek çizebiliyorsunuz. Ayrıca çeber boyutunun da bir önemi yok.

çember çizme

Normal koşullarda bu tarz internet sitelerinin tarayıcı üzerinden kripto para madenciliği yaptığı düşünülür ancak, Vole.wtf'de böyle bir durum söz konusu değil. Öyle ki siteye girdiğiniz anda internet tarayıcınız kasmıyor ve sisteme ek yük bindirmiyor. Dolayısıyla bu internet sitesinin, en azından kripto para madenciliği açısından güvenli olduğunu söyleyebiliriz.

Bu internet sitesinde çizdiğiniz çemberleri Facebook, Twitter ve WhatsApp gibi platformlar aracılığıyla da paylaşabiliyorsunuz. Böylelikle arkadaşlarınızı da bu internet sitesine yönlendirebilir ve karşılıklı çember çizmeye çizmeye başlayabilirsiniz. Eğer sizlerde bu internet sitesine hemen erişmek ve çember çizmeye başlamak isterseniz, burada bulunan bağlantıyı kullanabilirsiniz.

55
14
13
9
8
Emoji İle Tepki Ver
55
14
13
9
8