• Anasayfa
  • Sinema
  • Sense8, İki Sezonun Ardından İptal Kararı Aldı!

Netflix'de Yaprak Dökümü: Sense8, İki Sezonun Ardından İptal Kararı Aldı!

47
8
2
2
1
Netflix'de Yaprak Dökümü: Sense8, İki Sezonun Ardından İptal Kararı Aldı!
Geçtiğimiz günlerde 2. sezonu yayınlanan Sense8'in artan maliyetlerinden dolayı 3. sezonu çekilmeyecek.

Netflix’in başarılı yapımlarından birisi olarak gösterilen Sense8, 2. sezonun ardından iptal edildiğini açıkladı. Dizi kültürünü televizyonlardan bilgisayarlara taşıyan Netflix, Sense8’in çok yüksek maliyetlere ve prodiksiyona mal olduğunu söyledi. Dizi toplamda 23 bölüm çekti ve bu 23 bölümde 13 ülkenin 16 farklı şehrinde gidildi. Dizinin karakterleri farklı yerlerde yaşadıkları için prodüksiyon aşaması durma noktasına geldi ve dizi sonunda iptal edildi.

Doona Bae, Jamie Clayton, Aml Ameen, Tina Desai, Tuppance Middleton, Miguel Angel Silvestre, Max Riemelt ve Brian J. Smith’in başrolde oynadığı dizi, farklı ülkelerde yaşayan 8 farklı karakterin birbirlerini hissetmesini ve bu hissiyatın bilgi ve yetenek paylaşımına girerek karışık bir hal aldığı hikayeye sahipti.

Kendisine ait sağlam bir hayran kitlesi oluşturan Sense8, ilk sezonun ardından ikinci sezonu iki sene arayla çıkarmıştı. Aslında bu iptal Netflix’in ilk iptali değil. Geçtiğimiz günlerde yine bir Netflix orijinal dizisi The Get Down için iptal kararı alınmıştı. Netflix bu iptallerin dışında aralarında Türk projelerinin de olduğu birçok yeni proje hazırlığında. Bakalım ilerleyen günlerde hangi yeni yapımları göreceğiz.

Kaynak : https://www.engadget.com/2017/06/01/netflix-cancels-sense8/
47
8
2
2
1
Emoji İle Tepki Ver
47
8
2
2
1