Netflix, Sinema Filmleri İçin Hans Zimmer İmzalı Bir Giriş Müziği Oluşturdu

46
11
2
1
0
Netflix, sinema salonlarında gösterilecek filmleri için klasik 'ta-dum' giriş sesini Hans Zimmer imzalı yeni giriş müziği ile değiştirdi. Değişim, platformda yayınlanan filmleri ise etkilemeyecek.

Dünyanın en popüler çevrimiçi film ve video yayın platformu olan Netflix, orijinal yapımlarının çoğunu platforma özel olarak yayınlıyor olsa da The Irishman, Roma gibi bazı ‘özel’ yapımlarını Oscar ödüllerine aday olabilmeleri için sinema salonlarında da yayınlıyor. 

Netflix’in hemen herkesin aşina olduğu ikonik ‘ta-dum’ giriş sesi, sinema salonlarında yerini yeni bir giriş müziğine bırakıyor. Geçtiğimiz yıl beyaz arka planlı giriş animasyonunu daha uzun bir animasyon ile değiştiren Netflix, şimdi ise ikonik ‘ta-dum’ sesini Hans Zimmer imzalı bir giriş müziği ile değiştiriyor.

Hans Zimmer’ın Netflix için bestelediği yeni giriş müziği

Netflix’in ‘ta-dum’ giriş sesi uzun yıllardır kullanıldığı için Hans Zimmer’ın bestesi ilk başta pek de hoş bir giriş müziği değilmiş gibi gelebilir. Ancak Netflix, bu giriş müziğini yalnızca filmlerin sinema gösterimlerinde uzun giriş animasyonunda kullanacak. Bu açıdan baktığımızda yaylı enstrümanların ağırlıkta olduğu uzun bir giriş sesinin sinemaya, kısa bir ‘ta-dum’ sesinden daha çok yakıştığını söyleyebiliriz. Yine de bu yorum kişiden kişiye değişebilir.

netflix

Eğer Netflix filmlerini yalnızca platform üzerinden çevrimiçi olarak izliyorsanız sizin için giriş sesi değişikliğinin pek bir şey ifade etmeyeceğini söyleyebiliriz. Zira Netflix, platformda yayınladığı filmlerde klasik ‘ta-dum’ sesini kullanmaya devam edecek. Sizce Netflix’in yeni giriş müziğinin mi yoksa klasik ‘ta-dum’ sesinin mi daha güzel olduğunu yorumlarda belirtebilirsiniz.

Netflix’in ikonik ‘ta-dum’ giriş sesi

Kaynak : https://comicbook.com/movies/news/streaming-august-2020-new-movies-tv-netflix-hbo-hulu-disney-amazon/
46
11
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
46
11
2
1
0