Samsung, "Tost Makinesiyle mi Çektin?" Dedirten Fotoğrafları Neredeyse Cam Gibi Net Hale Getiren Fotoğraf Düzenleme Uygulamasını Yayınladı

16
2
1
0
0
Samsung, akıllı telefonlarda fotoğraf düzenlemeye imkan tanıyan yeni mobil uygulaması Galaxy Enhance-X'i yayınladı. Yapay zeka desteğine sahip uygulama, çekilen fotoğrafların kalitesini hatırı sayılır düzeyde artırıyor.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, sessiz sedasız yeni bir mobil uygulama yayınladı. Samsung'un üst düzey akıllı telefonlarına ek olarak orta ve bazı giriş segment cihazlarda da kullanılabilen bu mobil uygulama, sahip olduğu yapay zeka desteği ile çektiğiniz fotoğrafları çok daha kaliteli bir hale getirmenizi sağlıyor. Gelin hep birlikte bu uygulamaya yakından bakalım.

Samsung'un 7 Temmuz'da Galaxy Store üzerinden yayınladığı mobil uygulama, "Galaxy Enhance-X" olarak isimlendiriliyor. Android 10 ve üzeri işletim sistemi (One UI 2.5, 3.0, 4.0 ve 4.5) ile çalışan tüm Samsung telefonlarda kullanılan uygulama, akıllı telefonlarda 130 MB civarı yer kaplıyor. Uygulama, yapay zeka desteği sayesinde bulanıklıkları gideriyor, renk dengesini yeniden ayarlıyor ve piyasadaki fotoğraf düzenleme uygulamalarının sunduğu her şeyi yapabiliyor.

Türkiye'ye henüz gelmedi. Ama...

Galaxy Enhance-X

Galaxy Enhance-X uygulamasını akıllı telefonlarımıza yüklemeye çalıştığımızda, uygulamanın henüz Türkiye'ye gelmediğini görüyoruz. "Bu içerik telefonunuzla uyumlu değil. Telefonunuzun ne zaman destekleneceğini öğrenmek için içerik sağlayıcı ile iletişime geçin." şeklinde bir uyarı mesajı ile karşılaşıyoruz. Ancak Android ekosisteminde bu durum pek de önemli değil.

Galaxy Store'da gösterilen uyarı mesajı

Galaxy Store

Bilindiği üzre Android işletim sistemi, dış kaynaklardan uygulamaya yüklemeye izin veriyor. Mağazalarda bulunmayan bir uygulamayı telefonunuza yüklemek için, o uygulamanın APK dosyasına ulaşmak yeterli. Ancak burada bazı güvenlik risklerinin olduğunu da unutmamak gerek. Bilindik APK sitelerinin dışında uygulama indirirseniz, sahte bir yazılımı indirebilir ve verilerinizi kaptırabilirsiniz. Bu yüzden dikkatli olmakta fayda var.

Tüm riskleri kabul eden okurlarımız, buradaki bağlantıyı kullanarak Galaxy Enhance-X'in APK dosyasına ulaşabilirler. Uygulamanın Galaxy Store sayfası içinse buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Kaynak : https://www.sammobile.com/news/samsung-releases-galaxy-enhance-x-a-new-ai-enhancement-app-for-pictures/
16
2
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
16
2
1
0
0