Samsung, 'Kendi İşlemcisini Üretecek' Haberlerini Yalanladı

12
2
1
1
0
Samsung, tamamen kendine ait olan işlemciler ile ilgili servis edilen haberleri yalanladı. Şirket, bu alanda zaten birden çok birime sahip olduğunu duyurdu.

Geçtiğimiz gün sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Güney Koreli teknoloji devi Samsung'un geleceğe yönelik planlarından bahsetmiştik. Güney Koreli haber kaynaklarının iddiasına göre Samsung, Arm tabanlı işlemcilerden vazgeçmiş, çekirdekleri de kendine ait olan işlemciler üretecekti. Şirket bu sayede, telefonlarıyla tam bir uyum içerisinde çalışacak üst düzey verim ve performans sunan işlemciler üretip, iPhone'ları köşeye sıkıştırabilecekti.

Ancak saatler sonra bu konuyla ilgili bir gelişme yaşandı. Samsung yetkilileri, şirket ile ilgili popüler bir haber kaynağı olan SamMobile'a ulaştılar ve Güney Koreli haber kaynaklarının iddiasını yalanladılar. Halihazırda CPU geliştirme ve optimizasyonundan sorumlu birden çok birime sahip olduklarını belirten yetkililer, işe alımların sürekli olarak gerçekleştiğini söylediler.

Samsung'un 2027 itibarıyla tamamen kendine ait işlemcileri kullanmaya başlayacağı söyleniyordu

Samsung

İddialara göre Samsung, yeni işlemci projesi için geçmişte AMD için çalışan Rahul Tuli ile anlaşmıştı. Buna göre Samsung, her şey yolunda gitse bile en erken 2027 yılında tamamen kendi üretimi olan işlemcilere geçiş yapabilecekti. Bu arada; 2025 yılında yeni nesil işlemcilere, Arm tabanlı çekirdeklerle geçiş yapılabileceği de söyleniyordu. O yıllar gelene kadar da Qualcomm tarafından üretilen Snapdragon işlemciler kullanılmaya devam edecekti.

Eğer Samsung söz konusu iddiaları yalanlamamış olsaydı, bu gelişmenin sektör için çok önemli olduğunu söyleyebilirdik. Zira Apple'ın Bionic A serisinde yaptığı detaylı optimizasyon çalışmaları, Samsung tarafından çok daha geniş kapsamlı gerçekleştirilebilirdi. Böylelikle Samsung Galaxy telefonlar hiç olmadıkları kadar güçlü bir hale gelirken, verimlilikleri de maksimum seviyeye ulaşırdı. Tüm bunların sonucunda iPhone'lar ile üst düzey Samsung telefonlar kafa kafaya performans verirdi...

Kaynak : https://www.sammobile.com/news/samsung-reports-new-internal-cpu-development-team-not-true/
12
2
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
12
2
1
1
0