Slack, 'Pro' Fiyatına Zam Yaptı: Ücretsiz Kullanıcılar İçin de Yeni Özellikler Sunuldu

4
1
0
0
0
Kurumsal iletişim uygulaması Slack, Pro plan fiyatlarına zam yaptığını açıkladı. Şirketin açıklamalarına göre müşteriler, bundan sonra çalışan başına daha fazla ödeme yapacaklar. Ayrıca ücretsiz versiyon kullanıcılarını da bazı yenilikler bekliyor.

Uzaktan çalışma ve şirket içi iletişim için aktif olarak kullanılan yazılımlardan bir tanesi olan Slack, tüm müşterilerini ilgilendiren bir açıklama yaptı. Şirket tarafından yapılan açıklamalarda, bundan sonraki süreçte aylık aboneliklerde ödenecek fiyatların artırıldığı ifade edildi. Ayrıca yazılımın ücretsiz kullanım planıyla ilgili de bazı değişiklikler yapıldı.

Slack'in aldığı yeni karara göre aylık ya da yıllık fark etmeden Pro paket kullanan müşteriler, artık çalışan başına daha fazla para ödeyecekler. Fiyat artışı, dünya genelindeki tüm Slack müşterileri için geçerli olacak. Peki Slack'in Pro paketinin yeni abonelik ücreti, işverene nasıl bir yük bindirecek?

İşte Slack'in yeni ücret planı:

Slack

  • Aylık ödeme yapan müşteriler: Çalışan başına 8,75 dolar ödeyecek. (Önceden 8 dolardı.)
  • Yıllık ödeme yapan müşteriler: Çalışan başına 7,25 dolar ödeyecek. (Önceden 6,67 dolardı.)

Abonelik almadan, Slack'i ücretsiz olarak kullanan işletmeler ise mesajların kaydedilme şeklinin ve süresinin değiştiğini görecekler. Öyle ki Slack'in mevcut pozisyondaki ücretsiz hali, 5 GB'ye kadar veriyi veya son 10.000 mesajı gösteriyordu. Ancak bu durum an itibarıyla değişmiş durumda. Yeni dönemde ise ne kadar mesaj gönderildiğinin hiçbir önemi olmayacak. İster 1.000 istenirse 100.000 mesaj gönderilsin, Slack'in ücretsiz versiyonunda 90 günlük süre kısıtlaması olacak. "Business+" isimli abonelik paketini kullanan daha büyük şirketler ise zamdan etkilenmeyecekler.

Slack tarafından yapılan açıklamalara göre şirket, 2014 yılında kurulduğundan beri ilk kez fiyat artışı yoluna gitti. Şirket, fiyatlara neden zam yapıldığını açıklamadı ancak tüm dünyada yükselişe geçen enflasyonun gerekçe olması muhtemel. Yeni dönemin 1 Eylül 2022 itibarıyla başlayacağını belirten yetkililer, mevcut müşterilerin fiyat artışından etkilenmemek için 1 Eylül'den önce abonelik yenilemesi yapabileceklerini söylediler.

Kaynak : https://slack.com/blog/news/pricing-and-plan-updates
4
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
4
1
0
0
0