Spider-Man Remastered'daki LGBTQI Bayraklarını ABD Bayrağıyla Değiştiren Mod Yasaklandı

199
34
21
4
2
Geçtiğimiz günlerde PC için çıkışını yapan Marvel's Spider-Man Remastered için oluşturulan bir modun, oyundaki tüm LGBTQI bayraklarını ABD bayrağıyla değiştirdiği ortaya çıktı. Sosyal medyada tepki çeken mod, kısa bir süre sonra kaldırıldı.

Sony’nin geliştirici stüdyosu Insomniac tarafından geliştirilen Marvel’s Spider-Man, ilk olarak 2018 yılında PlayStation oyuncuları için piyasaya sürülmüştü. Çıktığı günden bu yana oyunculardan büyük beğeni toplayan yapım, yakın zamanda Epic Games ve Steam üzerindene PC kullanıcıları için de çıkışını yapmıştı.

Bunun yanı sıra geçtiğimiz günlerde Marvel’s Spider-Man Remastered için oyundaki her şeyin değiştirilebilmesine olanak tanıyan bir mod yayınlanmıştı. Mod araçlarının yayınlanmasıyla birlikte geliştirilen bir mod ise topluluğun bazı üyelerinden tepki çekti.

Oyundaki LGBTQI bayrakları ABD bayrağıyla değiştirilmişti:

Bir mod geliştiricisi, Spider-Man Remastered’da yer alan tüm LGBTQI bayraklarını ABD bayrağıyla değiştiren bir mod yayınladı. 'Anti-LGBTQI' ismiyle yayınlanan mod, popüler mod sitesi Nexus Mod üzerinde görülmüş, daha sonra da yine benzer bir site olan Mod DB’de yer almıştı. Modun açıklama yazısında iseLGBTQI bayrağına hakaret ediliyordu.

Sosyal medyadan da büyük tepki toplayan mod, Nexus Mods'a eklendikten iki gün sonra yetkililer tarafından kaldırıldı. Nexus, yaptığı açıklamalarda çeşitliliğin destekçisi olduklarını, buna karşı olma niyetiyle yüklenen bir mod gördüklerinde de harekete geçtiklerini aktardı.  

Mod DB’de bulunan sürüm ise bir Twitter kullanıcısının ekran görüntüleri paylaşmasının ardından siteden kaldırıldı. İçeriği oluşturan kullanıcıları yasakladığını ve modu kaldırdığını belirten platform, bu tarz içerikler için sıfır tolerans politikalarının olduğunu ve marjinal grupların hedeflenmesine izin vermeyeceklerini ifade etti.

 

Kaynak : https://www.techtimes.com/articles/279333/20220818/alleged-anti-lgbtq-mod-spider-man-remastered-pc-taken-down.htm
199
34
21
4
2
Emoji İle Tepki Ver
199
34
21
4
2