• Anasayfa
  • Mobil
  • TCL, İlk Üç Parçalı Katlanabilir Telefonu Gösterdi

TCL, İlk Üç Parçalı Katlanabilir Telefonun Prototipini Gösterdi

19
5
3
2
1
Çinli teknoloji üreticilerinden TCL, katlanabilir ekranlı yeni telefonunun prototipini sergiledi. Toplamda 10 inçlik ekranı bulunan bu katlanabilir telefonun bir parçası tek yönlü, diğer parçası ise çift yönlü katlanıyor. Telefonun piyasaya ne zaman sürüleceği henüz bilinmiyor.

2019 yılında teknoloji tutkunları, en çok katlanabilir ekran teknolojisini konuştular. Aslına bakacak olursak bu teknoloji devrim niteliğindeydi çünkü elektronik bir cihazın kağıt gibi ikiye katlanmasını sağlıyordu. Ne var ki işler çok da istenilen yönde ilerlemedi. Güney Koreli teknoloji devi Samsung, katlanabilir ekranlı telefonu Galaxy Fold konusunda -en azından ilk seferde- başarısız oldu ve bu durum, Çinli teknoloji devi Huawei'nin katlanabilir ekranlı telefon çalışmalarını da doğrudan etkiledi.

Şimdi ise başka bir Çinli teknoloji üreticisi olan TCL, katlanabilir ekranlı telefonunun prototipini sergiledi. Geçtiğimiz dönemlerde karşımıza çıkan akıllı telefonlar sadece bir kez katlanıyordu ancak TCL'nin katlanabilir ekranlı telefonu iki kez katlanıyor. Yani bu telefon, üç parçalı bir gövdeye sahip. TCL'nin gün yüzüne çıkarttığı bu katlanabilir ekranlı akıllı telefon, toplamda 10 inçlik bir ekran büyüklüğü sunuyor.

TCL

Telefonun ekranın bir bölümü, tek bir yöne doğru katlanıyor. Ancak ekranın ikinci bölümü hem içe hem de dışa doğru katlanabiliyor. TCL, ekrana bu yeteneği verebilmek için kelebek menteşe kullanmış. Böylelikle tüketiciler, telefonu kullanabilmek için daha çok ekran opsiyonuna sahip oluyorlar. TCL'nin katlanabilir ekranlı telefonunun menteşe bölümü, işte böyle görünüyor;

TCL

TCL'nin bu telefonu bir prototip. Dolayısıyla bu telefonun tüm teknik özelliklerinin açıklanmadığını ve ürünün henüz satışa hazır olmadığını belirtmek gerekiyor. Teknoloji devi, bir süre daha bu telefon üzerinde çalışmalarını sürdürecek ve herhangi bir sorun yaşanmadığı takdirde bu ürünü piyasaya sürecek. Bakalım TCL, katlanabilir ekran teknolojisinde ne kadar iyi bir iş çıkartabilecek?

Kaynak : https://www.gizmochina.com/2019/10/25/tcl-showcases-foldable-phone-design-with-tri-folding-display/
19
5
3
2
1
Emoji İle Tepki Ver
19
5
3
2
1