Tencent Games Türkiye Ülke Müdürlüğü Görevine Aras Şenyüz Getirildi

19
7
5
3
0
Aras Şenyüz, Tencent Games Türkiye Ülke Müdürlüğü görevine getirildi. Bugüne kadar PUBG Mobile'ın Kıdemli Danışmanı olarak görev yapan Şenyüz, artık Tencent Games'in Türkiye'deki gölgesi olacak. Şenyüz, yeni görevinde Tencent EMEA'ya rapor verecek.

Dünyanın en büyük mobil oyun geliştirme şirketlerinden bir tanesi olan Tencent Games'in Türkiye ayağının başına Aras Şenyüz getirildi. Alınan karara kadar PUBG Mobile'ın Kıdemli Danışmanı olan Şenyüz, bundan sonra doğrudan Tencent EMEA yönetimiyle muhatap olacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Aras Şenyüz, Tencent Games Türkiye Ülke Müdürü olmanın gururunu yaşadığını söyledi. Alınan karar ile ülkemizdeki mobil oyunculara kültürel anlamda da hitap etmeye başlayacaklarını belirten Şenyüz, bu açıklamayla Tencent Games'in Türkiye pazarı için yeni oyunlar geliştirmekte olduğunun müjdesini vermiş oldu.

Aras Şenyüz

Türkiye'deki mobil oyun sektörünün giderek büyüdüğü, herkes tarafından bilinen sugötürmez bir gerçek. Haliyle Tencent Games'in de Türkiye'deki bu büyük pazarı görmüş olması ve sektörün önemli isimlerinden bir tanesini ülke müdürü olarak atamasının önemli olduğunu söyleyebiliriz. 

Kaynak : https://tr.investing.com/news/markets/tencent-games-turkiye-lke-muduru-aras-enyuz-oldu-2147694
19
7
5
3
0
Emoji İle Tepki Ver
19
7
5
3
0