TOGG, Dünyanın En Büyük Şirketlerinin Katıldığı Platformun İlk 'Elektrikli Akıllı Cihaz Üreticisi Üyesi' Oldu

63
8
5
1
0
Togg, dünyanın en büyük şirketlerinin birlikte çözüm ürettiği platform TM Forum'a dahil olduğunu açıkladı. Girişim, 850'den fazla şirketin bulunduğu platformun ilk mobilite servis sağlayıcısı üyesi oldu.

27 Aralık 2019’da tanıtılan Türkiye’nin ilk tam elektrikli yerli otomobilini geliştiren Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (Togg), bugün büyük bir duyuru paylaştı. Daha önce ilk ürününün yerli otomobil olmayacağını açıklayarak şaşırtan girişim, telekomünikasyon alanında dünyanın en büyük endüstri birliklerinden TM Forum’a üye oldu.

Togg ve TM Forum tarafından paylaşılan duyuruya göre girişim, 180 ülkede telekomünikasyon sektörü için ortak normlar belirleyen ve 850’nin üzerinde dijital ekosistem paydaşını bir araya getiren TM Forum’un ilk mobilite servis sağlayıcısı üyesi oldu. Togg, bu kapsamda mobilite deneyimindeki dijital normların oluşmasına ve kullanıcı odaklı yaklaşımların geliştirilmesine öncülük edecek.

Togg CEO’sundan açıklama geldi:

togg

Konu hakkında açıklama paylaşan Togg CEO’su Gürcan Karakaş, Avrupa’nın gerçek anlamda ender mobilite ekosistemi uygulama platformu olduklarını belirtti. Karakaş, açıklamasına şu şekilde devam etti:

“Telekomünikasyon sektörü için dijital dünyanın fırsatlarından yararlanma imkânı sunan normları belirleyen, dünyanın en büyük telekomünikasyon ve dijital hizmet sağlayıcılarından oluşan TM Forum’un ilk mobilite servis sağlayıcısı ve elektrikli akıllı cihaz üreticisi üyesi olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bilindiği gibi ‘Togg Akıllı Yaşam’ başlığı altında vereceğimiz hizmetlerle bağlantılı bir otomobilden çok daha fazlasını sunacağız. Togg’u tamamen kullanıcı odaklı bir yaklaşımla oluşturuyoruz. 

Otomotiv endüstrisinin hızla mobilite ekosistemine dönüştüğü yeni dünyada kullanıcıyı ve veriyi merkezimize alarak mobilite çözümleri üretiyoruz. Akıllı enerji çözümleri, akıllı şehirlerde akıllı normların ve kullanıcı odaklı yaklaşımların geliştirilmesinde rol alarak sadece ülkemizde değil uluslararası platformlarda da mobilite ekosisteminin gelişimine katkıda bulunacağız. Bu nedenle tamamen dijitalleşmiş iş modellerinin çerçevesinin oluşması, altyapılarının kurulması ve sürdürülebilir olması için iş birliği platformu TM Forum’a üye olmamızın önemli kilometre taşlarımızdan biri olduğunu söyleyebilirim.”

TM Forum nedir?

tm forum

TM Forum, telekomünikasyon endüstrisinde hizmet sağlayıcılar ve tedarikçileri bir araya getiren bir endüstri birliğidir. Kuruluşun üyeleri arasında iletişim ve dijital hizmet sağlayıcıları, dijital altyapı sağlayıcıları, yazılım tedarikçileri, ekipman tedarikçileri, sistem entegratörleri ve yönetim danışmanları yer alıyor. Grubun her bir üyesinin bir yılda elde ettiği gelirlerin toplamı ise 2 trilyon doları aşıyor.

TM Forum’a üye şirketler arasında Airbus, AT&T, China Telecommunications Corporation, Vodafone, Verizon ve Microsoft gibi pek çok dev şirket bulunuyor.

63
8
5
1
0
Emoji İle Tepki Ver
63
8
5
1
0