Toyota Corolla 2022'nin Dikkat Çeken Özellikleri ve Fiyat Listesi: Neden Bu Kadar Çok Satıyor?

17
5
0
0
0
Toyota Corolla 2022 fiyat listesi, özellikleri, donanım paketleri, motor seçenekleri ve yakıt tüketim miktarlarını derledik. Sedan otomobiller arasında farklı motor tipleri ve sunduğu özelliklerle dikkat çeken Corolla, yıllardır sedan kullanıcılarının favori modellerinden biri.

Dev otomobil firmaları artık her yeni özellikte birbirleriyle rekabet halindeler. Elbette bu tatlı rekabetten de en çok otomobil kullanıcıları memnun. Japonyalı otomobil devi Toyota, Corolla modelini 1966 yılından itibaren toplamda 11 farklı görünümde üretti. Bununla birlikte, 32 milyondan fazla üretim adediyle de dünya genelinde en çok satan otomobil ünvanına sahip Toyota Corolla 2022 yılında kendini yeni teknolojik özellikler ile donatmış gibi duruyor.

Dünya genelinde en çok satan otomobillerden bir tanesi olan Toyota Corolla 2022 özellikleri ve konforu ile şu an sıklıkla tercih ediliyor. Farklı motor seçenekleri, donanım paketleri ve onlarca konfora ve güvenliğe dayalı özellikleri ile birlikte Toyota Corolla, sedan otomobil arayan kullanıcılarımızın favorisi haline gelecek. Dilerseniz hiç lafı uzatmadan Toyota Corolla 2022 özellikleri ve fiyat listesine geçelim.

Toyota Corolla 2022 fiyat listesi:

MODEL DONANIM / YAKIT ve ŞANZIMAN TİPİ / PAKET FİYAT
Corolla 1.5 Vision / Benzinli Otomatik / BOŞ 539.450 TL
Corolla 1.5 Vision Multidrive S / Benzinli Otomatik / BOŞ  563.450 TL
Corolla 1.5 Dream / Benzinli Otomatik / ORTA  596.350 TL
Corolla 1.5  Dream Multidrive S / Benzinli Otomatik / ORTA 620.100 TL
Corolla 1.5 Flame Multidrive S / Benzinli Otomatik / DOLU 659.450 TL
Corolla 1.5 Flame X-Pack Multidrive S / Benzinli Otomatik / DOLU 696.100 TL
Corolla 1.5  Passion X-Pack Multidrive / Benzinli Otomatik / DOLU 753.100 TL
Corolla 1.8 Dream e-CVT / Benzinli & Hibrit Otomatik / BOŞ 720.200 TL
Corolla 1.8 Flame e-CVT / Benzinli & Hibrit Otomatik / BOŞ 734.150 TL
Corolla 1.8 Flame X-Pack e-CVT / Benzindli & Hibrit Otomatik / ORTA 758.600 TL
Corolla 1.8  Passion X-Pack e-CVT / Benzinli & Hibrit Otomatik / DOLU 815.600 TL

Yukarıdaki fiyat listesi Ağustos 2022 itibarıyla yayınlanan en güncel verilere dayanıyor. Toyota Corolla 2022 donanım listesi içinde, Hybrid ve benzinli motor dahil olmak üzere toplamda 11 adet donanım paket mevcut. Corolla, geniş paket seçenekleriyle kendi sınıfındaki rakiplerinin arasından öne çıkıyor. 

Corolla 2022 motor seçenekleri ve yakıt tüketimi:

MOTOR SEÇENEĞİ ŞEHİR İÇİ / ŞEHİR DIŞI ORTALAMA
1.5 lt. Benzinli 123 HP 7.5 lt / 4.6 lt 5.6 lt
1.8 lt. Hybrid 122 HP 3.6 lt / 3.9 lt 3.8 lt

Yukarıdaki yakıt tüketim verileri Toyota'nın sunduğu fabrika verileridir. Kullanım alışkanlıklarınız ve sürüş koşullarına göre Corolla 2022 yakıt tüketimi daha az ya da daha fazla olabilir.

Toyota Corolla 2022 inceleme: 

Tasarım

Dış Tasarım: Daha küçük aydınlatmalar ve özel krom detaylar

toyota corolla 2022 tasarımı

Toyota Corolla, günümüze kadar 11 farklı tasarımla üretildi demiştik. Gelelim bu 11 tasarımlar arasındaki en teknolojik, en detaylı tasarıma. Yeni Corolla 2022 modeli, dışarıdan bakıldığında oldukça teknolojik bir otomobilmiş havası uyandırıyor. Otomobili tam karşımıza aldığımızda, ilk dikkatimizi yatay bir şekilde konumlandırılmış ve küçük boyutlardaki far dizilimleri karşılıyor. Bu far dizilimleri, gündüz aydınlatmaları sayesinde Corolla’nın ışıksız kalmamasını sağlıyor. Bir önceki Toyota Corolla tasarımına göre, daha küçük gibi görünen bu farlar, kaputun altındaki çıtalar ile hizalı bir şekilde konumlandırılmış. Farlardan başlayan bu krom çıtalar ise, ortaya oldukça havalı bir şekilde konumlandırılan Toyota logosunda son buluyor. Hemen aşağı indiğimizde ise ön tamponun üzerindeki geniş ızgaranın etrafında, yine farlarda olduğu gibi oldukça küçük yuvalara sahip sis farları bizi karşılıyor.

Otomobilin hatlarını takip ettiğimizde 18 inç büyüklüğündeki alüminyum çift renk jantlar bizi karşılıyor. Passion ve X-Pack donanım paketlerinde sunulan bu jantlar, otomobile oldukça farklı bir hava katıyor diyebiliriz. Eğer Corolla’nız Hybrid bir motora sahipse, çamurluğunuzun üst kısmında bir adet Hybrid yazısı göreceksiniz.

Toyota Corolla 2022 arka tasarımı

Gelelim yeni Toyota Corolla’nın arka tasarımına. Ön kısımda da olduğu gibi, arka tasarım da bizi efsanevi led tasarım ile karşılıyor. Yeni nesil otomobillere led far dizilimlerini oldukça yakıştırıyoruz ve yeni Toyota Corolla 2022 tasarımı da bize bu led şeritleri sunuyor. Eğer Toyota Corolla modeliniz Hybrid motor bulunduruyorsa, ön çamurlukta da olduğu gibi bagajınızın sağ köşesinde Hybrid yazısını görebilirsiniz.

İç Tasarım: Ambiyans aydınlatmaları sayesinde çok daha ferah

Toyota Corolla 2022 iç kabin tasarımı

Devasa bir hayalet gösterge ekranı, elinizin altında, kolayca ulaşabileceğiniz bir multimedya ekranı ve daha birçok detayı ile birlikte Toyota Corolla oldukça ferah bir iç tasarıma sahip. Toyota, direksiyon tasarımını bir önceki modele oldukça benzer bir şekilde tasarlamış. Ama elbette, teknolojik olarak bir önceki modele göre daha yenilikçi olduğunu söylemeden geçemeyiz. Otomobilin içerisinde bulunan ambiyans aydınlatmaları sayesinde kendinizi premium hissedeceğiniz yolculuklar sizi bekliyor.

Konfor ve donanım özellikleri:

Head-Up Display:

Toyota Corolla 2022 Head-Up Display

Yola odaklanmış bir şekilde ilerlerken, dikkatinizi dağıtmamak için ön camın hemen önüne konumlandırılan, şöförün tam olarak göz hizasında olan head-up display özelliği sayesinde hızınızı ve diğer önemli bilgileri dikkatiniz dağılmadan öğrenebileceksiniz. Bu özellik hem size büyük bir konfor sağlarken, hem de odağınızın dağılmamasıyla birlikte güvenliğinizi de sağlıyor.

USB Girişleri

Toyota Corolla 2022 usb girişleri

Kullandığımız telefonlar, tabletler ve bilgisayarlar hızlı ve daha teknolojik olması nedeniyle Type-C girişlerine yöneliyorlar. Hatta, artık şarj etmek için kabloya bile ihiyacınız yok, çünkü kablosuz şarj teknolojisi günümüzde oldukça hızlı bir şekilde yayılıyor. Toyota Corolla da, günümüz teknolojisine ayak uydurmak amacıyla telefonunuzu ve flash belleğinizi bağlamak için bir adet USB girişi ve bununla birlikte bir adet  USB Type-C girişlere sahip.

Akıllı Giriş ve Çalıştırma

toyota corolla 2022 ön tasarımı

Yeni nesil otomobillerde artık anahtar kullanımı en minimum seviyeye indirilmiş durumda. Eğer 2022 model Toyota Corolla sahibiyseniz, otomobilinize yaklaştığınızda kapılarınız otomatik olarak açılır ve otomobil e bindiğinizde anahtara ihtiyaç duymadan otomobilinizin motorunu çalıştırabilirsiniz.

Kablosuz şarj ünitesi

toyota corolla 2022 teknolojik iç tasarım

Her ne kadar Type-C teknolojisi de bulunuyor olsa, otomobillerde bir adet kablosuz şarj ünitesinin bulunması oldukça büyük konfor özelliklerinden bir tanesi. Günümüz telefonlarının kablosuz şarj özelliğine sahip olduğunu da göz önünde bulundurursak, Toyota Corolla’da bu tarz hızlı ve konfora dayalı özelliklerin bulunması oldukça güzel diyebiliriz.

8 inç multimedya ekranı

Toyota Corolla İç Kabin

Otomobillerde artık olmazsa olmazlardan bir tanesi multimedya ekranları. Müzik dinleyebileceğiniz, navigasyonu kullanabileceğiniz ve araç hakkında bazı konfigürasyonları gerçekleştirebileceğiniz bir multimedya ekranının bulunması işinizi oldukça kolaylaştırıyor. Toyota Corolla 2022, 8 inç büyüklüğünde ve Apple CarPlay, Android Auto gibi sistemleri destekleyen bir multimedya ekranına sahip.

Toyota Corolla motor seçenekleri:

Toyota Corolla 2022 motor seçenekleri

Yeni Toyota Corolla 2022 modeli, bizlere iki farklı motor seçeneği ile sunuluyor. Bunlardan bir tanesi, yalnızca benzinli olan 1.5 litre motor seçeneği ve diğeri ise Hybrid ve benzin teknolojisine sahip 1.8 litrelik motor seçeneği. Toyota Corolla 2022, dizel motor seçeneğine sahip olmayan bir otomobil.

Güvenlik:

Adaptif hız sabitleyici:

Toyota Corolla 2022 dış görünüm

Toyota Corolla, hem hız sabitleyici özelliği sağlamakla birlikte güvenliğinize de önem veriyor. Adaptif hız sabitleyici özelliği sayesinde, önünüzde ilerleyen otomobil ile takip mesafenizi otomatik olarak koruyan otomobiliniz, gerekli mesafeye ulaşıldığında tekrardan otomatik olarak hızlanıp yavaşlayabiliyor. Bu da neredeyse sizin neredeyse gaz pedalına hiç dokunmayacağınız bir yolculuk sağlıyor.

Akıllı şerit takip sistemi:

Toyota Corolla 2022 şerit takip sistemi

Tehlikeli bir şerit değiştirme anında, Toyota Corolla sizleri sesli ve görsel bir şekilde uyarır. Etrafındaki sensörler sayesinde, tehlikeli bir harekette bulunduğunuzu fark eden otomobil, gerektiğinde direksiyona tork uygulayarak sizi tekrardan şeridinize sokmaya çalışır. Bununla birlikte, olası bir kazanın da otomatik olarak önüne geçmiş oluyor.

Yaya algılama sistemi:

Corolla yaya algılama sistemi

Şehir içinde otomobiliniz ile ilerlerken, önünüze birden atlayan nesneleri otomatik olarak fark eden otomobiliniz, ani frenleme yapıyor ve olası bir kazanın önüne geçiyor. Bu sayede, siz fark etmeseniz bile önünüze atlayan herhangi bir yayaya çarpmamış, trafiği ve insanları tehlikeye atmamış oluyorsunuz. Bu yalnızca yaya olmak yerine, bisiklet gibi nesneleri de fark edebiliyor.

Toyota Corolla ülkemizde neden bu kadar tercih ediliyor?

Toyota Corolla 2022 özellikleri, fiyat listesi ve motor seçenekleri ile birlikte şu an en çok tercih edilen otomobillerden bir tanesi olmaya devam ediyor. Bununla birlikte uygun yakıt tüketimi, ucuz parça onarım maliyetleri ve bir aile otomobilinden beklenilen donanımı sunması da Toyota Corolla'yı vazgeçilmez yapıyor. Daha önceki nesillere göre yeni Hibrit motor seçeneği ile Toyota Corolla 2022, şehir içinde daha sessiz ve gürültüden uzak bir otomobile sahip olma imkanı sunuyor. 

Sizler için Toyota’nın yeni Corolla modelini tüm detaylarıyla birlikte inceledik. Otomobil, adeta fiyat performans kategorisine girebilecek kadar donanımlı ve uygun fiyatlara sahip. Geniş multimedya ekranı, kablosuz şarj standı ve USB girişleri gibi kullanıcıyı mutlu edecek özellikleri ile de uzun yıllar boyunca binebileceğiniz bir otomobil haline gelmiş gibi duruyor. Sizler yeni Toyota Corolla’yı kullanıyor musunuz? Eğer kullanıyorsanız deneyimlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın!

2022 Toyota CHR'ın özellikleri ve fiyat listesine ise bu içeriğimizden ulaşabilirsiniz:

17
5
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
17
5
0
0
0