Twitter, Ayda Ortalama Kaç Tweet Attığınızı Gösterecek: Peki Bu Ne İşe Yarayacak?

4
0
0
0
0
Twitter, yeni bir özelliği test etmeye başladı. Bu özellik, bir kullanıcının ayda ortalama kaç paylaşım yaptığının görülebilmesini sağlıyor. Peki Twitter, neden böyle bir özellik geliştirdi?

Dünyanın en popüler mikroblog uygulaması Twitter, yeni bir özelliği test etmeye başladı. Bu özellik, bir kullanıcının ayda ortalama ne kadar paylaşım yaptığını görmenizi sağlıyor. Test aşamasına dahil edilen bazı kullanıcılar, diğer kullanıcıların profillerine girdiklerinde aylık ortalama tweet sayısını görüntüleyebiliyorlar. İyi de bu bilgi, bizim ne işimize yarayacak?

Twitter'ın test aşamasındaki yeni özelliği, oldukça basit bir mantığa sahip. Bir kullanıcının hesabına girildiğinde, yeni bir bilgi bölümü görülüyor. Toplam tweet sayısının hemen yanında yer alan bu kısımda, kullanıcının ayda ortalama kaç tweet attığı belirtiliyor.

Twitter'daki yeni özellik işte böyle görünüyor

Twitter yeni özellik

Yukarıda, Twitter'ın test ettiği yeni özelliğin nasıl göründüğüne şahitlik ediyoruz. Peki Twitter, neden böyle bir özellik geliştirdi? İşte bu sorunun cevabı, bir Twitter sözcüsü tarafından verildi. Yapılan açıklamalarda, bu özelliğin kullanıcıların bir kişiyi takip etmeden önce daha iyi tanımalarını sağlayacağı ifade edildi. 

Twitter sözcüsünün açıklamasını şöyle özetleyebiliriz: Diyelim ki bir hesabı takip edeceksiniz ancak ayda sadece birkaç paylaşım yapıyor. Bu durumda o hesabın takip etmeye değer olmadığını düşünebilirsiniz. Benzer bir durum, bunun tam tersi için de geçerli. Diyelim ki bir hesabı takip edeceksiniz ancak her ay binlerce tweet atıyor. Bu hesabın bir bot ya da troll olduğunu anlayıp takip etmekten vazgeçebilirsiniz.

Özelliğin tüm kullanıcılara ne zaman sunulacağı şimdilik bilinmiyor.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/08/01/twitter-tests-a-tweets-per-month-counter/
4
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
4
0
0
0
0