Twitter, Platformu Facebook’a Dönüştürecek Yeni Özelliğini Test Etmeye Başladı

7
5
2
0
0
Twitter, Platformu Facebook’a Dönüştürecek Yeni Özelliğini Test Etmeye Başladı
Twitter, paylaştığınız gönderilerde sadece tek bir tip medya dosyası paylaşmanıza olanak tanıyan özelliğini değiştiriyor. Artık aynı anda GIF, video ve fotoğraf barındıran gönderiler paylaşabileceksiniz.

Bütün sosyal medya platformları, bir diğerinde bulunan özelliklerden bazılarını kendilerine geçirirler, bu yıllardır olan bir şey. Mesela en büyük örnek şu anda Instagram’ın TikTok olmaya çalışması. Twitter’da da yakın zamanda benzer bir gelişme oldu.

Teknoloji konusunda yaptığı sızıntılarla tanınan Alessandro Paluzzi, Twitter’a gelecek olan yeni özelliğe dair bir fotoğraf paylaştı. Twitter’ın şu anda test ettiği bu yeni özellik, uygulamayı bir nevi Facebook’a dönüştürecek ama kötü anlamda değil.

Twitter’a aynı anda video, GIF ve fotoğraf paylaşma özelliği geliyor

Twitter, şu ana kadar paylaştığınız gönderilerde fotoğraf, GIF ve video medya türlerinden sadece bir tanesini kullanmanıza olanak sağlıyordu. Hatta sitede aynı gönderi içerisinde dört adet fotoğraf kullanabiliyorken sadece bir adet video ve GIF kullanabiliyordunuz.

Twitter’ın test ettiği bu yeni özellik ile birlikte hem farklı medya dosyalarını aynı gönderide paylaşabilecek hem de bir medya türünden yine en fazla dört adet olmak üzere istediğiniz kadar paylaşabileceksiniz.

Twitter, yeni özellik hakkında şunları söylüyor: “İnsanların Twitter'da daha fazla görsel sohbet ettiğini ve bu sohbetleri daha heyecanlı hale getirmek için resimler, GIF'ler ve videolar kullandığını görüyoruz. Bu özelliğin insanların kendilerini Twitter'da 280 karakterin ötesinde daha yaratıcı bir şekilde ifade etmek için kullanabilmesini umuyoruz.”

Artık Twitter’da da aynı Facebook’taki gibi bir tarzda farklı medya türlerini içeren gönderiler atabileceksiniz. Siz test edilen yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Kaynak : https://www.gsmarena.com/twitter_tests_adding_multiple_forms_of_media_to_one_tweet-news-55242.php
7
5
2
0
0
Emoji İle Tepki Ver
7
5
2
0
0