WhatsApp Durumlarına, Dolandırıcıların Ayağına Çelme Takabilecek Bir Özellik Geliyor

7
4
4
1
1
Son beta sürümünde görülenlere göre WhatsApp, durumlarda artık bağlantıları büyük bir pencerede önizleme olarak gösterecek. Yeni özelliğin tam olarka ne zaman yayınlanacağı bilinmiyor.

Snapchat’in tüm sosyal medya platformlarına ilham olan Hikâyeleri, Meta (eski adıyla Facebook) tarafından da son raddeye kadar ‘ödünç alınmıştı’. Günümüzde Meta çatısı altındaki tüm platformlarda Hikâyeler bulunurken, bugün WhatsApp’taki ‘Durum’ adını taşıyan hikâyeler için önemli bir haber geldi.

Bugüne kadar WhatsApp durumunuzda bir bağlantıya yer verdiğinizde, durumunuzu görüntüleyen kullanıcılar yalnızca dümdüz bir yazıyla ve alt bölümde küçük bir önizlemeyle karşılaşıyorlardı. Fakat WABetaInfo’nun yeni WhatsApp beta sürümünde karşılaştığı detay, WhatsApp durumlarındaki bağlantının artık büyük ve görülür bir önizlemeye sahip olacağını gösterdi.

Durumlardaki bağlantılara büyük önizleme penceresi geliyor:

whatsapp durum

WhatsApp’a eklenen yeni özellikle birlikte durumunuza bir bağlantı eklediğinizde bu bağlantı, yazıyla birlikte büyük bir önizleme penceresine sahip olacak. Bu pencerede bağlantında yer alan ana görsel, bağlantı adresinin meta açıklaması, URL ve adresin başlığı bulunacak.

Yeni özelliğin tüm kullanıcılar için ne zaman yayınlanacağı bilinmiyor. Fakat özelliğin şu anda A/B testinde olduğu biliniyor. Dolayısıyla özelliğe önceden erişim sağlamak istiyorsanız WhatsApp’ın beta programına kaydolmanız gerekiyor. Özelliğin yakın zamanda tüm kullanıcılar için yayınlanması bekleniyor.

Kaynak : https://www.androidpolice.com/whatsapp-revamped-rich-link-previews-rolling-out-beta/
7
4
4
1
1
Emoji İle Tepki Ver
7
4
4
1
1