WhatsApp'ın Sabitlenmiş Mesaj Özelliğinden İlk Ekran Görüntüsü Geldi ("Ben Söylemiştim" Kavgaları Bitecek)

15
4
1
1
0
WhatsApp'ın bir süre önce ortaya çıkan yeni özelliği 'sabitlenmiş mesajlar'dan ilk ekran görüntüsü geldi. Özellik, Telegram'dakine benzer bir şekilde çalışacak gibi duruyor.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yaklaşık bir ay kadar önce "sabitlenmiş mesaj" isimli yeni bir özellik ile karşımıza çıkmıştı. Henüz geliştirme aşamasında olan bu yeni özellik, en basit anlatımı ile önemli görülen bir mesajın sohbetin üst kısmına yerleştirilmesini kapsıyordu. Uygulamanın 2.23.7.3 kodlu Android beta sürümü, yaklaşmakta olan özellikle ilgili yeni bilgiler sağladı.

WABetaInfo tarafından yapılan incelemeler sonucunda, sabitlenmiş mesaj özelliğinden ilk ekran görüntüsüne kavuştuk. Bu ekran görüntüsü, WhatsApp'ın sabitlenmiş mesaj özelliğinin tıpkı Telegram'da olduğu gibi sohbet sayfasının en üst kısmında yer alacağını gözler önüne seriyor. Kullanıcılar, sohbet sayfasında görecekleri raptiye simgesine dokunarak, sohbette sabitlenmiş olan mesajlara anında ulaşma imkanı yakalamış olacaklar.

WhatsApp'ın yeni özelliği işte böyle görünecek

WhatsApp

WhatsApp'ın Android beta sürümünde ortaya çıkan bilgiler oldukça kısıtlı. Ancak geleceğe yönelik bir tahminde bulunmak gerekirse, özelliğin sadece görünüş açısından değil, çalışma mantığı açısından da Telegram'a benzeyeceğini düşünüyoruz. Yani birden çok mesajın sabitlenmesi durumunda raptiye simgesine dokunan kullanıcı, muhtemelen o sohbet veya grupta sahiplenmiş olan tüm mesajların dökümünü görecek.

WhatsApp, sabitlenmiş özelliği ile ilgili herhangi bir açıklama yapmadı. Ancak bu durumun da yakın bir gelecekte değişeceğini tahmin ediyoruz. Platform, çok büyük bir ihtimalle bu özelliği yayınlamak için fazla beklemeyecek...

Kaynak : https://wabetainfo.com/whatsapp-beta-for-android-2-23-7-3-whats-new/
15
4
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
15
4
1
1
0