WhatsApp 'Topluluklar' Özelliği Yayınlandı: Artık Gruplarda Anket Başlatabileceksiniz!

12
7
2
1
0
WhatsApp, pek çok grubu tek çatı altına toplamanızı sağlayacak 'Topluluklar' özelliğini yayınladı. Ayrıca 1.024 kişilik gruplar ve sohbet içi anket gibi bazı yeni özellikler de kullanıcılara sunuldu.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bundan birkaç ay önce "Topluluklar" isimli yeni bir özellik ile gündeme gelmişti. Uygulamanın Android beta sürümünde keşfedilen özellik, temelinde grupların bir çatı altında toplanmasına yardımcı oluyordu. Şimdiyse bu özellik ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Resmi bir açıklama yapan WhatsApp, Topluluklar özelliğinin tüm kullanıcılara sunulduğunu açıkladı.

WhatsApp'ın kullanıma sunulan Topluluklar özelliği, kullanıcıların daha derli toplu bir deneyim yaşamalarını sağlayacak. Zira daha önceden oluşturulmuş birbiriyle ilgili gruplar, bu yeni özellik ile tek bir çatı altında toplanacak. Kullanıcılar, bir Topluluk altında yer alan tüm gruplara kolaylıkla ulaşabilecekler. Ayrıca Topluluklar özelliği kapsamında bir duyuru grubu da oluşturulabilecek. Böylelikle grup yöneticileri, önemli bir gelişme yaşandığında katılımcıları anında haberdar edebilecekler.

WhatsApp'ın Topluluklar özelliği böyle görünüyor

WhatsApp

Aslına bakacak olursak WhatsApp'ın Topluluklar özelliği, bir süredir dağıtım aşamasındaydı. Bugünkü açıklama ile de resmileşmiş oldu. Şirkete göre bir süre boyunca devam edecek dağıtım sürecinin ardından tüm kullanıcılar, Topluluklar özellğini diledikleri gibi kullanabilecekler.

WhatsApp'ın tek yeniliği Topluluklar değil!

Whatsapp

WhatsApp'ın bugünkü açıklaması Topluluklar özelliğinden ibaret değil. Kullanıcılar artık, 1.024 kişilik WhatsApp grupları oluşturabilecekler. Ayrıca 32 kişilik görüntülü arama özelliği ve sohbet içi anket özelliği de yayınlanmış durumda. Böylelikle kullanıcılar, 32 kişinin katıldığı görüntülü görüşmelere dahil olabilecekler ve ister gruplarda isterlerse sohbetlerinde anketler oluşturabilecekler...

Kaynak : https://blog.whatsapp.com/communities-now-available
12
7
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
12
7
2
1
0