YouTube, TV Uygulamasında Ana Ekranı Reklamla Kaplayacak Bir Özellik Test Ediyor

64
3
2
1
1
YouTube’ın anasayfasında arama çubuğunun altında bulunan reklam alanına Masthead deniyor. YouTube, Masthead reklam alanını televizyonlara da getiriyor.

İnsanlar, artık televizyonlarında video izlemek için YouTube’u daha fazla kullanıyor. İnsanlar takip ettikleri YouTube kanallarını ya da takip ettikleri programların tekrarlarını YouTube’da izliyorlar. 

YouTube üzerinden şu anda günlük 250 milyon saatin üzerinde video izleniyor. Bu rakam reklam verenlere, tüketicilere ulaşmak için muazzam bir kaynağın varlığını işaret ediyor. Bu kaynağın ilgi çektiğinin farkında olan YouTube, Masthead isimli reklam alanını televizyon ekranlarına da getirerek reklam gelirlerini artırmak istiyor. 

YouTube Masthead, uyumlu televizyonlarda YouTube’a girildikten saniyeler sonra otomatik olarak çalışacak. Oynayan Masthead reklam alanı, masaüstü sürümünde olduğu gibi sessiz bir şekilde çalışacak.

youtube masthead

YouTube, televizyonlar için Masthead’i denemeye başladı. Yapılan açıklamaya göre denemelerin ardından, reklam verenler Masthead reklam alanına reklam verebilecekler. Reklam verenler, Masthead reklam alanına verdikleri reklamların hangi izleyecilere gösterileceğini de özelleştirebilecekler. YouTube, bu alana verilecek reklamların 30 saniye ile sınırlanacağını belirtti. 

YouTube Masthead, için denemeler devam ediyor. Masthead reklam alanı deneme sürümünün ardından uyumlu bütün televizyonlara gelecek.

Kaynak : https://www.blog.google/products/ads/masthead-on-tv-screens/
64
3
2
1
1
Emoji İle Tepki Ver
64
3
2
1
1