Yılın En İyi Otomobilleri Belli Oldu: Hyundai Ioniq 6, Rakiplerini Ezdi Geçti!

15
4
3
1
0
2023 Dünya Otomobil Ödülleri'nin kazananları belli oldu. Hyundai'nin elektrikli sedanı Ioniq 6, üç kategoride kazanarak ödülleri süpürdü. Gelin hep beraber başka hangi otomobillerin ödül aldığına bir göz atalım.

Yılın en iyi otomobillerinin belirlendiği Dünya Otomobil Ödülleri’nin bu yılki ayağının finalistleri geçtiğimiz haftalarda açıklanmıştı. Her yıl olduğu gibi bu sene de dünyanın farklı otomobil üreticilerinin birbirinden güzel araçları finale kalmayı başarmıştı.

Bugün ise New York Uluslararası Otomobil Fuarı’nda ödülleri kazananlar açıklandı. 6 farklı kategoride yer alan finalistler, 32 farklı ülkeden gelen 100 gazeteciden oluşan jüri tarafından değerlendirildi. Hyundai'nin elektrikli sedanı Ioniq 6, 3 kategoride kazanarak ödülleri adeta süpürdü. Lafı uzatmadan gelin kazananlara birlikte göz atalım.

Dünyada yılın otomobili / Dünyada yılın elektrikli otomobili / Dünyada yılın en iyi otomobil tasarımı: Hyundai Ioniq 6

Ioniq 6, BMW X1 ve Kia Niro'yu geçerek yılın otomobili oldu. Elektrikli araç kategorisinde ise Lucid Air ve BMW i7 gibi dişli rakiplerini geride bıraktı. Tasarıma odaklanan ödülde ise diğer adaylar Land Rover Range Rover ve Lucid Air idi. Ayrıca bu ödüller, Hyundai'nin iki yıl üst üste üç kategoride kazanmasını sağladı. Geçen yıl da Ioniq 5'in aynı kategorilerde birinci geldiğini görmüştük. Yılın üçüncü çeyreğinde ülkemize gelmesi beklenen Ioniq 6'nın tüm detaylarına aşağıdan ulaşabilirsiniz;

Dünyada yılın lüks otomobili: Lucid Air

Finale kalan diğer adaylar:

  • BMW 7 serisi / i7
  • Genesis G90

Dünyada yılın performans otomobili: Kia EV6 GT

Finale kalan diğer adaylar:

  • Nissan Z
  • Toyota GR Corolla

Dünyada yılın şehir otomobili: Citroen C3

Finale kalan diğer adaylar:

  • ORA Funky Cat / Haomano
  • Volkswagen Taigo / Nivus

Geçen yıl ödülleri kimler kazanmıştı?

15
4
3
1
0
Emoji İle Tepki Ver
15
4
3
1
0