Activision'ın Hacklendiği İddia Edildi: Tüm Call of Duty Planları İnternete Düştü...

6
1
0
0
0
Activision'ın Hacklendiği İddia Edildi: Tüm Call of Duty Planları İnternete Düştü...
Ünlü hacker topluluğu vx-underground, Activision'ın aralık ayında siber saldırıya uğradığını öne sürdü. Saldırıda şirkete ait birçok belgenin ele geçirildiği paylaşıldı.

Oyun dünyasının en büyük isimlerinden Activision, büyük bir siber saldırı iddiasıyla gündeme geldi. “vx-underground” grubu tarafından yapılan paylaşımda, siber saldırıyla birlikte Activision’a ait şirket içi belgelerin ele geçirildiği ifade edildi.

Bu belgeler arasında, 17 Kasım 2023 tarihine kadar uzanan çeşitli planlar da yer alıyordu. Söz konusu planlar, Activision’ın popüler oyunlarına gelecek yeni içeriklere yer veriyordu. 4 Aralık’ta gerçekleştiği belirtilen saldırı, Activision’ın üzerinde çalıştığı yeni bir projeyi de gün yüzüne çıkardı.

Call of Duty Modern Warfare II ve Warzone 2 planları ortaya çıktı:

Ortaya çıkan belgelere göre Activision, Kasım 2023’e kadar her iki oyun için de toplam 6 sezonluk içerik planı yaptı. Bu sezonların üçünde toplam iki yeni operatör, bir karakter ve üç yeni silahın oyuna ekleneceği bilgisi de gözüktü.

Oyun şu anda ikinci sezondayken, Kasım 2023’e kadar planlanan dört sezonun tarihleri de şu şekilde listelendi:

  • Sezon 3: 15 Mart - 15 Mayıs
  • Sezon 4: 15 Mayıs - 16 Temmuz
  • Sezon 5: 17 Temmuz - 14 Eylül
  • Sezon 6: 15 Eylül - 8 Kasım

“Jupiter” projesi:

Belgelerde yer alan en ilgi çekici detay ise “Jupiter” kod adına sahip, ne olduğu bilinmeyen bir proje idi. Projenin nisan ayında 4. evresine ulaşacağı, mayıs-haziran döneminde ise alpha ve beşinci evrede olacağı belirtiliyordu. Proje hakkında en ufak detay yer almıyor.

Hackerlar, Activision çalışanlarının bulunduğu Slack kanalına erişti, uygunsuz paylaşımlar da yaptı:

Hackerlar, belgeleri ele geçirmenin yanı sıra 9300’ü aşkın çalışanın bulunduğu Slack kanalına da erişim sağladı. Ayrıca bu kanalda çocuk istismarı niteliğinde mesajlar paylaşıldı.

Yukarıdaki bilgiler değişmiş ya da değişecek olabilir:

Tabii söz konusu sızıntı aralık ayına ait olduğundan, bu tarihlerin ve planlanan içeriklerin de değiştirilmiş veya değiştirilecek olması oldukça muhtemel. Activision, sızıntı iddiaları hakkında henüz bir açıklamada bulunmadı.

6
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
6
1
0
0
0