Bakanlığın ‘Gerçek İstanbul’u Göstermeyen Tanıtım Filmine Alternatif İstanbul Tanıtım Videosu Geliyor

74
23
14
3
3
Dün Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yayınlanan İstanbul tanıtım videosu büyük tepki toplamıştı. Twitter’da binlerce takipçiye sahip olan Çağrı Menteş, ‘alternatif İstanbul tanıtım videosu’ için kolları sıvadı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, dün paylaştığı videoyla sosyal medyada yeni bir gündem yaratmıştı. Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı tarafından çekilen ve İstanbul’u dış dünyaya tanıtmayı amaçlayan tanıtım videosu, pek çok kişiye göre gerçek İstanbul’u yansıtmıyordu. Gelen tepkilerin en büyük odaklarından birisi, özellikle farklı ülkelerden gelen gruplar hakkındaydı.

Yayınlanan video, İstanbul’u sakin ve insanların özgürce hareket edebileceği bir şehir gibi yansıtıyordu. Fakat tepkiler, durumun hiç de böyle olmadığını savunuyordu. Sosyal medyada tartışmalar devam ederken Dijital Dil Okulu’nun kurucusu Çağrı Menteş, Twitter’da gerçek İstanbul’u çekebileceğini paylaştı. Bu video için 1.000 beğeni şartı koyan Menteş, kısa sürede büyük ilgiyle karşılaştı.

Bugün sokağa çıkıldı:

çağrı menteş

Paylaşımı kısa sürede hedefi aşınca Çağrı Menteş, yeni bir paylaşımla o video için sokağa çıkacaklarını açıkladı. Kendisinin paylaşımına göre bugün çekim yapan Çağrı Menteş’in videosu, binlerce takipçisi tarafından beklenmeye başladı. Bazı takipçilerse ‘gerçek İstanbul’un görüntülenebileceği yerler için tavsiyeler paylaştı:

‘Gerçek İstanbul’un görüntülenebileceği yer tavsiyeleri:

istanbul tanıtım videosu

istanbul tanıtım videosu

istanbul tanıtım videosu

74
23
14
3
3
Emoji İle Tepki Ver
74
23
14
3
3