iOS 15.6 Güncellemesi Yayınlandı: 5 iPhone Modeli İçin Yayınlanan Son iOS Güncellemesi Oldu!

37
8
6
2
2
Apple, iOS 16'ya geçiş öncesinde iOS 15 için son güncellemeyi bugün yayınlamaya başladı. Yeni güncelleme, kullanıcılara fazla yenilik sunmadı. Daha da önemlisi iOS 15.6 ile birlikte 5 iPhone modeli, son kez iOS güncellemesi almış oldu.

Apple, 6 Haziran’da başlayan WWDC 22 etkinliğinde her yıl olduğu gibi bu yıl da yeni işletim sistemlerini tanıtmıştı. Bunlardan biri de elbette iOS 16 idi. Yeni iPhone işletim sisteminin yayınlanmasına az bir zaman kalmış olsa da şirket, iOS 15 için son bir güncelleme daha paylaştı.

Apple, iOS 15’in son güncellemesi olacak iOS 15.6’yı bugün yayınlamaya başladı. Yeni güncellemeyle birlikte iOS 15’te bulunan çeşitli hatalar giderildi, güvenlik geliştirildi. Elbette işletim sisteminin son güncellemesi olduğundan büyük yeniliklere yer vermedi. Yeni iOS 15.6 güncellemesinin güncelleme notları şu şekildeydi:

iOS 15.6 ile gelen yenilikler:

ios 15.6

  • TV uygulamasına devam etmekte olan bir canlı spor oyununu yeniden başlatma ve duraklatma, geri sarma veya ileri sarma seçeneği eklendi.
  • Ayarlarda mevcut olsa bile cihaz deposunun dolu olduğunu görüntülemeye devam etmesine neden olan bir sorun giderildi.
  • Mail'de metinde gezinirken braille cihazlarının yavaşlamasına veya yanıt vermemesine neden olabilen bir sorun düzeltildi.
  • Safari'de bir sekmenin önceki sayfaya dönmesine neden olan bir sorun düzeltildi.

iOS 15.6 güncellemesi, yenilik olarak yalnızca TV uygulamasından spor karşılaşmalarını takip edenlere bir özellik sundu. Telefonunuza pek çok yeni özelliğin eklenmesini istiyorsanız, şu andaki tek çözümünüz iOS 16 Beta’ya geçiş yapmak. Elbette işletim sisteminin şu anda Beta sürümünde olması nedeniyle bazı can sıkıcı hatalara sahip olabileceğini belirtelim. iOS 16 ile gelecek yeniliklerin tamamını aşağıdaki yazımızdan inceleyebilirsiniz:

iPhone 6S, iPhone 7 ve ilk iPhone SE, son iOS güncellemesini aldı

Apple, iOS 16 güncellemesini iPhone 8 ve üzeri iPhone modellerine yayınlayacak. Bu nedenle iOS 15 güncellemesini alan ancak iPhone 8'den eski olan iPhone'lar için iOS 15.6, yayınlanan son iOS güncellemesi oldu. iOS 15.6 ile birlikte son güncellemesini alan iPhone modelleri şu şekilde:

  • iPhone 6S
  • iPhone 6S Plus
  • iPhone 7
  • iPhone 7 Plus
  • iPhone SE (1. nesil)

iOS 16 güncellemesi alacak tüm iPhone'lara aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz

Kaynak : https://www.xda-developers.com/ios-15-6/
37
8
6
2
2
Emoji İle Tepki Ver
37
8
6
2
2