Apple Siri, Çoğu Avrupa Ülkesinde Kullanım Dışı Kaldı

36
4
4
2
2
Avrupa'daki birçok Apple kullanıcısı, Siri hakkında sorun yaşadığını bildirdi. Sorun bugünün erken saatlerinde başladı. Ayrıca dünyanın birçok bölgesinde de tamamen kullanım dışı olduğu bildirildi.

Twitter’daki raporlara göre Apple Siri, Portekiz, Hollanda, Fransa ve Almanya gibi birçok ülkede kullanıcılar için çevrimdışı durumda. Sorunlar yalnızca iPhone, iPad ve Mac cihazlarını değil, aynı zamanda HomePod'u da kapsıyor. Etkilenen ülkelerde Siri herhangi bir hata mesajı göstermiyor ancak komutlara ve sorulara tamamen yanıt vermiyor.

ABD’deki cihazlar, Siri’deki bu kesintiden etkilenmemiş gibi görünüyor. Apple, Siri’de yaşanan bu sorun için henüz web sayfalarındaki Sistem Durumu bölümünü güncellemedi ve site tüm hizmetlerin normal şekilde çalıştığını belirtiyor.

Siri’nin Avrupa’da bugün yaşanan kesintisi, geçtiğimiz hafta Fotoğraflar, iWork, Arkadaşlarımı Bul gibi uygulamalar için geniş çapta çevrimdışı hale gelen iCloud kesintisini takip ediyor. Twitter’dan da bir çok kullanıcı, Siri ile ilgili yaşadığı sorunları paylaştı.

Kaynak : https://9to5mac.com/2019/03/17/siri-down-in-europe/
36
4
4
2
2
Emoji İle Tepki Ver
36
4
4
2
2