Assassin's Creed Mirage, iPhone ve iPad'lere Geldi! İşte Türkiye Fiyatı

7
6
4
2
1
Ubisoft, Assassin's Creed Mirage'ın iPhone ve iPad'lere sunmaya başladı. İşte fiyatı da dahil tüm bilmeniz gerekenler.

Apple, iPhone 15 serisini tanıttığında cihazlarda AAA oyunların da oynanabileceğini duyurmuştu. Bu kapsamda Resident Evil 4 ve Death Stranding’in birkaç ay önce iOS’e resmen geldiğini görmüştük. Yakın zamanda ise beklenen diğer büyük oyun Assassin’s Creed Mirage ile ilgili bir gelişme yaşanmıştı.

Ubisoft, nisan sonu yaptığı açıklamada Assassin’s Creed Mirage’ın resmen iPhone’lara geleceğini duyurmuştu. Oyunun App Store sayfası açılırken fiyatı ve hangi cihazlarda çalışacağı da belli olmuştu. Beklenen gün nihayet  geldi. 

Assassin’s Creed Mirage, iOS ve iPadOS için çıkış yaptı

Assassin’s Creed Mirage, 6 Haziran 2024, yani bugün tarihi itibarıyla dünya çapında çıkış yapmaya başladı. Oyunu şu anda Türkiye’deki App Store sayfasından indirmeniz mümkün. Buradaki bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Oyun, A17 Pro çip gerektirdiği için iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max cihazları için çıkış yapıyor. Bunlara ek olarak belli iPad modellerinden de oynanabilecek. Hem Pro hem de Air modelleri kapsayan bu iPad’lerin M1 veya daha üst seviye bir çipe ihtiyacı var. Oyunun çalışacağı cihazlara aşağıdan ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda iOS sürümünün de 17.4 üstü olması gerektiğini belirtelim.

Hangi iPhone’lar Assassin’s Creed Mirage’ı oynatabilecek?

  • iPhone 15 Pro
  • iPhone 15 Pro Max

Hangi iPad’ler Assassin’s Creed Mirage’ı oynatabilecek?

  • iPad Pro (6. nesil)
  • iPad Pro (5. nesil
  • iPad Pro (4. nesil)
  • iPad Pro (3. nesil)
  • iPad Air (5. nesil)

İlk 90 dakikası ücretsiz olacak, daha sonra para ödenmesi gerekecek

Assassin’s Creed Mirage’ın iOS versiyonunu indiren kullanıcılar, oyunun ilk 90 dakikasını ücretsiz bir şekilde oynayabilecek. Ancak devam etmek için uygulama içi bir satın alım yapılması gerekecek.

Türkiye fiyatı ne kadar?

Oyunun Türkiye’deki App Store sayfasındaki uygulama içi satın alımlar bölümünde baktığımızda 619,99 TL'lik bir Türkiye fiyatı olduğunu görüyoruz. Bu fiyatın ABD’de 49,99 dolar olduğunu belirtelim.

Assassin’s Creed Mirage, Ekim 2023’te PC, PlayStation ve Xbox için çıkış yapmıştı. Yapım, Valhalla’dan tanıdığımız karakter Basim Ibn Ishaq’ı merkezine alıyordu.

7
6
4
2
1
Emoji İle Tepki Ver
7
6
4
2
1