Bill Gates, Bu Yaz Kitap Okumak İsteyenlere Özel 5 Kitap Önerisini Paylaştı

28
9
7
1
0
Şahsi blog sitesi üzerinden sık sık kitap önerilerinde bulunan Bill Gates, yaz aylarında kendine okuyacak yeni bir şeyler arayanlar için 5 kitap önerisinde bulundu. Gates'in önerilerindeki temayı ise insan-doğa çatışması oluşturuyor.

Bir zamanlar dünyanın en zengin insanı olarak anılan, bugünlerde ise daha çok koronavirüs için ortaya atılan komplo teorileri ve eşi Melinda ile almış oldukları boşanma kararı ile gündeme gelen Bill Gates, magazinel ve iş insanı kimliğinin dışında aynı zamanda çok iyi bir kitap okuyucu. Dahası Gates, listesine eklediği kitapları kişisel blogu üzerinden düzenli olarak paylaşıyor.

Hem GatesNotes adlı web sitesi hem de kendi adını taşıyan YouTube kanalı üzerinden 'Yaz için 5 okuma önerisi' adında bir içerik paylaşan Bill Gates, yaz aylarında okuyacak yeni bir şeyler arayanlar için faydalı olabilecek bir liste sunmuş oldu.

bill gates kitap önerisi

Bill Gates'in paylaşmış olduğu yeni kitap öneri listesinin teması, insan ile doğa arasında var olduğu kabul edilen çatışma fikrine odaklanıyor. COVID-19 pandemisi, modern insanın doğa ile adeta bir kavga içinde olduğunu bir kez daha akıllara getirirken; pandeminin ikinci yazını geçirdiğimiz şu günlerde insan-doğa çatışması üzerinde kitap okumak iyi bir tercih olabilir.

Bill Gates'in yaz aylarında okumak için tavsiye ettiği 5 kitap

  • Lights Out: Pride, Delusion, and the Fall of General Electric - Thomas Gryta ve Ted Mann
  • Under a White Sky: The Nature of the Future - Elizabeth Kolbert
  • A Promised Land - Barack Obama
  • The Overstory - Richard Powers
  • An Elegant Defense: The Extraordinary New Science of the Immune System: A Tale in Four Lives - Matt Richtel

Bill Gates'in kitap önerileri için paylaşmış olduğu video

Kaynak : https://www.gatesnotes.com/About-Bill-Gates/Summer-Books-2021?WT.mc_id=20210614100000_SummerBooks2021_MED-MED_&WT.tsrc=MEDMED
28
9
7
1
0
Emoji İle Tepki Ver
28
9
7
1
0