Blizzard, 3 Yıldır Aralıksız Geliştirilen World of Warcraft'ın Mobil Oyununu İptal Etti

20
1
1
0
0
Hayranlarının yıllardır beklediği World of Warcraft Mobil oyunu iptal edildi. İptal öncesinde oyun üç yıldır geliştirme sürecindeydi.

Mobil oyunların oyun sektörü üzerindeki etkisi artık hemen herkes tarafından bilinen bir gerçek. Büyük oyun firmaları da ellerindeki markaları mobil oyun platformlarına taşımak için çalışıyor. Bunlardan biri de Blizzard.

Oyun devi bir süredir World of Warcraft'ın bir mobil oyunu üzerinde çalışıyordu. Gelen haberlere göre firma, şartlardaki anlaşmazlıklar yüzünden projeyi iptal etti. İptal öncesinde proje üzerinde üç yıl boyunca çalışmalar devam etmişti. 

Blizzard'ın planları sekteye uğradı

blizzard

Aslında Blizzard uzun zamandır mobil piyasasıyla dirsek temasında olsa da, firma özellikle son birkaç yılda bu pazarda ciddi yatırımlar yapmaya başlamıştı. Daha önce Warcraft evreninde geçen Archlight Rumble adlı oyunu duyuran firma, aslında bu oyuna ek olarak bir başka yapımla daha oyunseverlerin karşısına çıkacaktı. 

Bloomberg'in haberine göre Blizzard ve NetEase, World of Warcraft'ın yan oyunu olarak tasarlanan ve Neptune kod adıyla geliştirilen projeyi iptal etti. Bu oyunda oyuncular yine tek bir karakteri yönetecekti ancak evrenin farklı bir dönemine şahitlik edecektik.

İptalin nedenleri tam olarak açıklanmamış olsa da her iki firma içinden kaynaklara göre iki taraf, şartlar konusunda anlaşmazlığa düştü ve bunun sonucu olarak da açıklanmamış oyun iptal edildi. Bu ikilinin daha önce de Pokemon Go tarzı bir oyun üzerinde çalıştıkları ancak sonradan oyunun iptal edildiği söylenmişti. 

Öte yandan daha önce Hearthstone ile başarılı bir süreç geçiren Blizzard, yakın zamanda Diablo Immortal'ı da hayranlarının beğenisine sunmuştu. Oyunun kazanç elde etme şekli tartışmalı olsa da aldığı tepkiler olumlu olmuştu.

Kaynak : https://www.theverge.com/2022/8/3/23290523/blizzard-world-of-warcraft-mobile-canceled-netease
20
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
20
1
1
0
0