Yerli Kripto Para Borsası BtcTurk, Siber Saldırıya Uğradığını Açıkladı

6
1
0
0
0
Türkiye'nin en popüler kripto para borsalarından BtcTurk, siber saldırıya uğradığını açıkladı. Şirket, yatırımcıların zararını karşılayacağını duyurdu.

Türkiye'nin en bilindik kripto para borsalarından bir tanesi olan BtcTurk ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Borsa, siber saldırıya uğradığını açıkladı. Yapılan resmî açıklamada, yatırma ve çekme işlemlerinin bir süreliğine askıya alındığı ifade edildi. 

BtcTurk tarafından yapılan açıklamaya göre söz konusu siber saldırı, 10 farklı kripto para birimini etkiledi. Saldırganlar, BtcTurk üzerinden kontrol dışı çekim işlemleri gerçekleştirdiler. BtcTurk, yatırımcıların mağduriyetlerinin giderileceğini açıkladı. Ancak yapılan açıklamada, zararın boyutuna ilişkin bir şey söylenmedi.

BtcTurk tarafından yapılan resmî açıklama şöyle:

btcturk siber saldırıya uğradı

Ekiplerimiz 22 Haziran 2024 tarihinde platformumuzdan kontrol dışı çekimler yapılmasına sebep olan bir siber saldırı yaşandığını tespit etmiştir. Söz konusu siber saldırıdan sadece 10 adet kriptoparanın sıcak cüzdanlarındaki bakiyelerin bir kısmı etkilenmiş olup, varlıkların çok büyük bir kısmının tutulduğu soğuk cüzdanlarımız güvendedir.

BtcTurk’ün finansal gücü bu saldırıdan etkilenen tutarlarının çok üstünde olup, kullanıcı varlıkları bu kayıplardan etkilenmeyecektir.

Ekiplerimiz konuyla ilgili detaylı araştırmaları gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda resmi makamlar ile de iletişime geçilmiştir. Tedbir olarak kriptopara yatırma ve çekme işlemleri durdurulmuş olup çalışmalarımız en kısa sürede tamamlandıktan sonra kullanıma açılacaktır. İşlemlerin güncel durumunu https://status.btcturk.com üzerinden takip edebilirsiniz.

BtcTurk'un yaşadığı siber saldırıyla ilgili aktarabileceklerimiz şimdilik bu kadar. Konuyla ilgili yeni bir gelişme yaşanması hâlinde sizleri yeniden bilgilendireceğiz.

6
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
6
1
0
0
0