Call of Duty-PlayStation Kavgası Bitti! Xbox'ın Patronu, Son Kararı Açıkladı!

20
18
1
0
0
Microsoft Gaming Başkanı Phil Spencer, Call of Duty ile PlayStation ilişkisine yönelik yeni bir açıklama yaptı. Spencer, PlayStation var oldukça CoD'un da PS için yayınlanmaya devam edeceğini açıkladı.

Bu yılın ocak ayında oyun dünyasında tarihi bir gün yaşanmış, Microsoft, Activision Blizzard’ı 68,7 milyar dolara satın alacağını açıklamıştı. Satın alım için henüz resmi onay çıkmazken, özellikle Call of Duty oyunlarının akıbeti merak ediliyordu.

Sektör, Microsoft’un satın alımıyla Call of Duty oyunlarının Xbox’a ve PC’ye özel olacağını düşünmeye başlamıştı. Bu düşünceler yakın zamanda Microsoft Gaming’in Başkanı Phil Spencer tarafından geri çevrilirken, bugün Spencer’dan önemli bir açıklama daha geldi.

PlayStation olduğu sürece CoD da orada olacak:

call of duty

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan Call of Duty: Modern Warfare 2 hakkında konuşan Spencer, Call of Duty serisinin PlayStation’a veda etmeyeceğini şu sözleriyle yineledi:

“Yayınlayabileceğimiz bir PlayStation olduğu sürece niyetimiz bunu yapmak (CoD’u PlayStation’dan çıkarmak) değil. Amacımız, Minecraft'a sahip olduğumuzdan beri Minecraft'ta yaptığımıza benzer şekilde Call of Duty'yi PlayStation'da yayınlamaya devam etmek. İnsanların Minecraft oynayabileceği yerleri genişlettik ve bence Minecraft topluluğu için iyi oldu. Call of Duty'nin yıllar içinde nereye gidebileceğini düşündüğümüz gibi ben de aynısını yapmak istiyorum.”

Tabii Phil’in bu açıklamasının altında güzel de bir sebep yatıyor:

Phil Spencer’ın CoD serisini PlayStation’dan çıkarmama kararı da aslında oldukça mantıklı bir nedene dayanıyor olabilir. Zira Call of Duty: Modern Warfare 2, PlayStation tarafından yapılan paylaşıma göre bugüne kadar platformda en iyi çıkış yapan CoD oyunu oldu. Yani Call of Duty serüveni, PlayStation için daha önce hiç olmadığı kadar iyi devam ediyor.

Kaynak : https://gameworldobserver.com/2022/10/31/phil-spencer-call-of-duty-playstation-minecraft-game-pass-same-brain
20
18
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
20
18
1
0
0