Doğum Gününü Girmeyen, WhatsApp Kullanamayacak! (Şimdilik Bizlik Bir Şey Yok)

8
5
1
0
0
WhatsApp, kullanıcıların doğum günlerini girmelerini zorunlu kılacak bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu özellik, en azından şimdilik Türkiye'deki kullanıcılar için bir şey ifade etmiyor.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın yeni bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Uygulamanın, "2.24.12.25" kodlu Android beta sürümünde tespit edilen bu özellik ile WhatsApp, kullanıcıların doğum tarihlerini uygulamaya girmelerini isteyecek. Peki WhatsApp, neden böyle bir özellik üzerinde çalışıyor?

ABD'deki bazı eyaletler, internet kullanımıyla ilgili bazı yasalar oluşturdular. Bu yasalar kapsamında bir platforma kaydolan kullanıcıların, yaş doğrulaması yapmaları gerekecek. İşte WhatsApp'ın üzerinde çalıştığı yeni özellik de tam olarak bununla ilgili. Bu özellik bir gün kullanıma sunulsa bile Türkiye'deki kullanıcıları ilgilendiren bir durum bulunmuyor. En azından şimdilik...

WhatsApp'ın yeni özelliği işte böyle görünecek

WhatsApp doğum günü

WhatsApp'ın yeni özelliği, oldukça basit bir çalışma mekaniğine sahip olacak. Kullanıcı, sadece bunun için oluşturulmuş bir sayfada doğum gününü girecek. WhatsApp, ilgili sayfada bunun bir daha değiştirilemeyeceğine ilişkin bilgilendirme yapacak.

WhatsApp'ın yeni özelliği henüz geliştirme aşamasında. Yani beta kullanıcılar bile bu özelliğe henüz erişemiyorlar. Ancak bu özellik, bir gün kesinlikle kullanıcılara ulaşacak. Çünkü WhatsApp'ın böyle bir özellik geliştirmesindeki amacı, yasal düzenlemelere uymak. Bakalım WhatsApp, üzerinde çalıştığı yeni özelliği sadece ABD için mi yayımlayacak yoksa küresel olarak mı kullanıcılara sunacak...

Kaynak : https://wabetainfo.com/whatsapp-beta-for-android-2-24-12-25-whats-new/
8
5
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
8
5
1
0
0