WhatsApp'taki Arama Sayfasının Arayüzü Değişiyor: İşte Yeni Tasarım

13
4
3
2
1
WhatsApp'ın arama sayfasının arayüzü değişiyor. Henüz test aşamasında olan yeni tasarım, kullanıcılara daha modern bir görünüm sunacak.

Dünyanın en popüler çevrim içi anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın yeni bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Uygulamanın, "2.24.12.14" kodlu Android beta sürümü ile bazı kullanıcılara ulaşan özellik, WhatsApp'ın arama sayfasına yeni bir arayüz getirecek.

WhatsApp'a bir arama yaptığınız zaman ekranın alt kısmında dört seçenek görürsünüz. Bu seçeneklerin olduğu bölümü de yukarı doğru çekebilirsiniz. İşte test edilmeye başlayan yeni tasarımda bu durum değişecek. Kullanıcılar, daha modern bir arayüz ile karşılaşacaklar.

WhatsApp'ın yeni arama sayfası böyle görünecek:

WhatsApp

WhatsApp'ın arama sayfası için oluşturulan yeni tasarımda alt sayfadaki butonlar korunmaya devam edecek. Ancak daha küçük bir şekilde olacaklar. Ekranın üst kısmında ise kişi eklemek ve ekranı küçültmek için kullanılan butonların büyüdüğünü göreceğiz. Profil fotoğrafının gösterildiği bölüm ise olduğu gibi kalacak.

WhatsApp'ın arama sayfası, uygulamanın kararlı sürümünde böyle görünüyordu:

WhatsApp arama

Şimdilik test aşamasında olan yeni tasarımın tüm kullanıcılar için ne zaman kullanılabilir olacağı bilinmiyor. Öte yandan; uygulamanın iOS sürümü için bu tür bir çalışma olup olmadığı da şimdilik belli değil.

Kaynak : https://wabetainfo.com/whatsapp-beta-for-android-2-24-12-14-whats-new/
13
4
3
2
1
Emoji İle Tepki Ver
13
4
3
2
1