8K Video Kaydı Yapabilen Fotoğraf Makinesi Fujifilm X-H2 Tanıtıldı

11
3
1
0
0
Fujifilm, yeni profesyonel fotoğraf makinesi X-H2'yi tanıttı. 40,2 MP çözünürlük sunan makine, 8K video çekimlerine imkan tanıyor.

Dünyanın önde gelen profesyonel fotoğraf makinesi ve kamera üreticilerinden Fujifilm, düzenlediği "Summit" etkinliğinde yeni fotoğraf makinesini tanıttı. Aynasız modellerinin en yenisi olan ve "X-H2" olarak isimlendirilen fotoğraf makinesi, tam anlamıyla profesyonellere odaklanıyor ve eşsiz özellikler vadediyor. Gelin hep birlikte, Fujifilm X-H2'nin teknik detaylarına yakından bakalım.

Fujifilm'in aynasız fotoğraf makinesi, 2014 yılında X-H2S ismiyle tanıtılan modelin yeni bir versiyonu. Artık S takısını kullanmayan model, S takılı fotoğraf makinesi ile aynı işlemciyi kullanıyor. Ayrıca gövde içi görüntü sabitleme sistemi, elektrikli vizör ve çift kart yuvası gibi özellikler de X-H2S ile aynı. Peki bu kadar ortak özellik varken fark nerede?

Fujifilm X-H2, 8K video çekebiliyor!

Fujifilm X-H2

Fujifilm'in yeni fotoğraf makinesi, 40,2 megapiksel çözünürlük değerine sahip X-Trans sensörle geliyor. Bu sensör, fotoğraf makinesinin tam 8K çözünürlükte (30 fps) video çekebilmesine imkan tanıyor. Üstelik Pixel Shift Combiner isimli uygulama ile 160 megapiksel çözünürlüğündeki bir görüntünün oluşturulmasına imkan tanınıyor. Düşük ışıkta çekim yapmayı sevenleri de unutmayan Fujifilm mühendisleri, bu fotoğraf makinesinin ISO değerini 125'ten 51.200'e kadar genişletilebilir şekilde ayarlamış durumdalar.

Fujifilm

Fujifilm X-H2, 1.28 inç büyüklüğünde açılabilir yapıdaki bir ekranla geliyor. Kullanıcılar, bu ekranı kullanarak hem ayarlama yapabiliyor hem de çekimleri inceleyebiliyorlar. Daha uzun çekimlerde kullanılmak üzere özel bir soğutucu fan geliştiren şirket, X-H2S'te de bulunan bu fanın ekran bölmesine yerleştirilmesini sağlıyorlar. 

2 yeni lens ile satın alınabilecek

Fujifilm lens

Fujifilm'in yeni fotoğraf makinesi, iki yeni lens ile satın alınabilecek. Bu lenslerden bir tanesi, günlük çekimler için tasarlanmış olan XF 56mm f/1.2 R WR. Olumsuz hava koşulları için özel olarak tasarlanan bu lensi almak isteyen bir tüketici, 999 dolar ödeme yapacak. GF 20–35mm f/4 lens ise ultra geniş açılı ve fiyatı da 2.499 dolar.

Fujifilm X-H2 ile çekilmiş bir fotoğraf

örnek fotoğraf

Peki bu fotoğraf makinesinin fiyatı ne kadar?

Fujifilm'in açıklamasına göre şirketin yepyeni aynasız fotoğraf makinesi, 1.999 dolar karşılığında satın alınabilecek. Bu fiyat, yalnızca cihazın gövdesi için geçerli olacak. Yani lensler, haricen satılacak. Şirket, X-H2'nin eylül ayı içerisinde satışa çıkacağını söyledi.

Kaynak : https://fujifilm-x.com/global/products/cameras/x-h2/
11
3
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
11
3
1
0
0