Game of Thrones Dizisinde Ölen Karakterler İçin İstanbul’da Lokma Dağıtıldı

106
8
7
4
1
Game of Thrones, karakter ölümleriyle bilinen bir dizi. Biz de ölen karakterlere lokma döktürmesiyle bilinen bir halkız. Bu durumun farkında olan yapım ekibi, dizi finalinde ölenler için İstanbul’da bir AVM’de lokma dağıttı.

Genellikle dizilerde karakter ölümlerini fazla ciddiye alan bir toplumuz. Deli Yürek dizisinde Kuşçu karakterinin ölümü ülke çapında büyük öfke yaratmıştı. Kurtlar Vadisi dizisinde ölen karakterler için lokma döktürülmüş, gıyaplarında cenaze namazı kılınmıştı. Bu durum daha sonra bir nevi şaka haline geldi. 

Game of Thrones dizisinin yapımcıları da bu durumu, dizinin final sezonuna eğlenceli bir veda için kullandı.

Dikkat: Bu haber, Game of Thrones’in final sezonu ile ilgili spoiler içeriyor.

Game of Thrones dizisi uzun süredir HBO ekranlarında yer alıyordu. Pazar günü yapılan finalle birlikte sekiz yıllık yolculuğunu noktalayan Game of Thrones için yapım ekibi ciddi reklam kampanyaları yapıyordu.

Son kampanyalardan biri de İstanbul’da gerçekleştirildi. Yapımcılar, İstanbul’da bir alışveriş merkezinde “Son sezonda kaybettiklerimizin anısına” yazan afişlerle lokma dağıttılar. Ayrıca hazırlanan afişe Night King, Jorah Mormont, Theon Greyjoy, Melisandre, Lyanna Mormont ve Edd Tollet isimleri yazıldı. Bunun yanı sıra lokma dağıtılan bölümde diziye uygun olarak çevre düzenlemesi de yapıldı.

Game of Thrones dizisi sona ermiş olsa da dizinin çekimi ile ilgili bir belgesel 26 Mayıs’ta HBO ekranlarında olacak.

Kaynak : https://www.haberler.com/game-of-thrones-dizisinde-olenler-icin-istanbul-12067664-haberi/
106
8
7
4
1
Emoji İle Tepki Ver
106
8
7
4
1