Game of Thrones, HBO’nun İzlenme Rekorunu Kırarak Veda Etti

39
14
3
3
0
Game of Thrones dizisinin son bölümü, şimdiye kadar en çok kişi tarafından yayınlandığı anda izlenen HBO yapımı oldu. Dizi, ekranlara rekorla veda etti.

Game of Thrones dizisini sevebilir ya da nefret edebilirsiniz. Dizinin gerçekten çok büyük bir kitleye ulaştığını ve son yılların en fenomen yapımı olduğunu ise inkar edemezsiniz, zira rakamlar açık şekilde bunu gösteriyor.

Dizi, 19 Mayıs gecesi yaptığı finalle birlikte, en azından şimdilik ekranlara veda etmiş oldu. Dizinin final bölümü, HBO servisleri üzerinden 19,4 milyon kişi tarafından izlendi. Bu servislere HBO GO ve HBO Now platformları da dahil edildi. Bir önceki rekor, dizinin bir önceki bölümüne aitti ve toplamda 18,4 milyon izleyiciye ulaşmıştı.

Dizi ayrıca televizyon tarihinin en çok izlenen bölümünü unvanını da almış oldu. Game of Thrones’un son bölümünü 13,6 milyon kişi televizyon başında izledi. Bir önceki rekor, 13,4 milyon kişi tarafından izlenen The Sopranos 4. sezon ilk bölümü idi.

Game of Thrones’un final sezonu oldukça eleştirilmesine rağmen 7. sezondan bölüm başına 10 milyon kez fazla izlendi. Sekizinci sezonun bölüm başına izlenme sayısı ortalamada 44,2 milyon oldu.

HBO, önümüzdeki günlerde yeni bir Game of Thrones belgeseli yayınlayacak. 26 Mayıs tarihli bu belgeselin adı Game of Thrones’u yapmak olacak. 

Game of Thrones dizisi, ekranlara veda ederken son bir rekor daha kırıp öyle veda ederek, belki hikaye anlamında olmasa da istatistiksel anlamda tarihe geçmeyi başardı.

Kaynak : https://www.cnet.com/news/game-of-thrones-series-finale-breaks-hbo-viewer-records/
39
14
3
3
0
Emoji İle Tepki Ver
39
14
3
3
0