Instagram, Bugüne Kadarki En 'Kısıtlayıcı' Filtresini Yayınladı: Genç Kullanıcılar, Neredeyse Hiç Hassas İçerik Görmeyecek

17
5
3
0
0
Instagram, bugün paylaştığı blog gönderisinde 16 yaş altındaki kullanıcılar için çok daha sınırlayıcı olan yeni ayarını kullanıma sunduğunu duyurdu. Yeni ayarlarla birlikte kullanıcılar, çok daha az sayıda hassas içerikle karşılaşacak.

18 yaş altı kullanıcıların deneyimini olabildiğince güvenli hale getirmek isteyen Instagram, daha önce test ettiği yaş doğrulama seçeneklerini paylaşmıştı. Şirket, bugünse özellikle daha küçük yaştaki kullanıcılar için gösterilecek içerikleri filtreleyecek özelliğini duyurdu. Bu özellik, Instagram’ın bugüne kadarki en sınırlayıcı filtresi oldu.

Instagram, paylaştığı blog gönderisinde 16 yaş altı kullanıcılar için hassas içeriklerin görünümü seçeneklerine “Daha az” seçeneğinin eklendiğini duyurdu. Şirket yaş aralığındaki kullanıcılara özelliği aktifleştirmeleri için bildirim göndermeye başladığını da açıkladı.

'Daha az' seçeneği kullanıma sunuldu:

instagram

Yeni filtre ile 16 yaşından küçük olan Instagram kullanıcıları, Arama, Keşfet, Hashtag sayfaları, Reels, Akış Önerileri ve Önerilen Hesaplar bölümünde çok daha az hassas içerikle karşılaşacak. Fakat bu içerikler, kullanıcıların sadece takip etmediği hesaplardan paylaşılan içerikleri kapsayacak. Yani kullanıcı, uygunsuz olabilecek içeriklerin bulunduğu bir hesabı halihazırda takibe aldıysa bu içeriklerin gösteriminde bir filtre olmayacak.

Instagram, aynı yaş grubundaki kullanıcıları için geçtiğimiz yılın haziran ayında önemli bir özelliğini daha kullanıma sokmuştu. Bu özellikle birlikte 16 yaş altı kullanıcıların hesapları doğrudan gizli hesap haline getirilmeye başlamıştı.

Kaynak : https://www.theverge.com/2022/8/25/23322141/instagram-sensitive-content-default-settings-teens
17
5
3
0
0
Emoji İle Tepki Ver
17
5
3
0
0