Bi' Bu Eksikti: Artık Sahip Olduğunuz NFT'leri Instagram'da Paylaşabileceksiniz [Nasıl Kullanılır?]

6
1
1
0
0
Instagram'ın birkaç ay önce açıklanan NFT entegrasyonu özelliği, 100 ülkede kullanıma sunuldu. Özellik henüz Türkiye'de yok ancak saatler içerisinde kullanılabilir olabilir. Peki Instagram'ın NFT özelliği nasıl kullanılacak ve neler sunacak?

Dünyanın en popüler çevrimiçi fotoğraf ve kısa video paylaşım platformlarından Instagram, bundan birkaç ay önce önemli bir açıklama yapmış ve platforma NFT desteği geleceğini duyurmuştu. Bizzat Mark Zuckerberg tarafından yapılan açıklamalarda, kullanıcıların bu özellik sayesinde sahip oldukları NFT'leri Instagram'da paylaşabilecekleri belirtilmişti. Şimdiyse bu konuyla ilgili önemli bir gelişme yaşandı.

Instagram'ın resmi blog sayfasında bir gönderi paylaşıldı ve bir süredir test aşamasındaki NFT entegrasyonunun Afrika, Asya-Pasifik, Orta Doğu ve Amerika'daki 100 ülkede kullanıma sunulduğu açıklandı. Böylelikle Instagram'da yeni bir dönem başlamış oldu. Peki bu özellik nasıl kullanılacak?

Instagram'ın NFT entegrasyonu, Türkiye'de kullanılamıyor (şimdilik)

Instagram

Instagram'ın yaptığı açıklamada, söz konusu 100 ülkenin hangileri olduğu açıklanmadı. Hal böyle olunca biz de kontrollerimizi sağladık. Ancak özelliğin şu an için Türkiye'de olmadığını görüyoruz. NFT entegrasyonu muhtemelen aşama aşama dağıtılıyor ve bizler, bu özelliğe bundan kaynaklı olarak ulaşamıyoruz. İlerleyen saatlerde bu durum değişecektir.

Hangi cüzdanlar destekleniyor?

Instagram'ın NFT desteği, dünyanın en popüler dijital varlık cüzdanlarını destekliyor. Bu bağlamda; özelliğin kullanılabilmesi için Rainbow, MetaMask, Trust Wallet, Coinbase Wallet ve Dapper Wallet gibi dijital cüzdanların Instagram'a bağlanması gerekecek. Peki bu nasıl yapılacak?

Dijital cüzdanlar, Instagram'a nasıl bağlanır?

  • Adım #1: Instagram'a mobil uygulama veya web sürüm üzerinden giriş yapın.
  • Adım #2: "Ayarlar" bölümüne girin.
  • Adım #3: "Dijital koleksiyon ürünleri" seçeneğine tıklayın.
  • Adım #4: Cüzdan bilgilerinizi girin ve bağlantıyı onaylayın.
Kaynak : https://about.instagram.com/blog/announcements/digital-collectibles-instagram-nft-creators
6
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
6
1
1
0
0