İnternet Explorer, Bugün İtibarıyla Tarih Oldu: Tüm Bilgisayarlardan Kaldırılıyor!

141
18
9
4
2
Microsoft, tarihi internet tarayıcısı Internet Explorer'ı bilgisayarlardan kaldıran güncellemeyi yayınladı. Kullanıcılar artık, isteseler bile Internet Explorer kullanamıyorlar...

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, bundan uzun bir süre önce ilk kez Windows 95 için, 16 Ağustos 1995'te yayınlanan Internet Explorer'ın fişini çekmeye karar verdiğini duyurmuş, sürecin nasıl işleyeceğini de açıklamıştı. Kullanıcılar bir süredir, sıfır kurulum yaptıkları bilgisayarlarına Internet Explorer yükleyemiyorlardı. Bugünse Internet Explorer ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Microsoft, 14 Şubat 2023'te bir güncelleme yayınlayacağını, bu güncellemenin tüm Windows PC'lerde Internet Explorer yazılımını silip, Microsoft Edge yükleyeceğini duyurmuştu. Güncelleme, an itibarıyla kullanıcılara ulaşmaya başladı. Internet Explorer'a girmeye çalışan kullanıcılar, Microsoft Edge'e geçiş için bir bildirim görecekler ve sonrasında isteseler de istemeseler de Microsoft Edge kullanmaya başlayacaklar. Tabi alternatif bir tarayıcıyı tercih etmezlerse...

İşletmelere ait bilgisayarlar da bu güncellemeyi görmeye başladı

Internet Explorer

Bireysel kullanıcılar, Internet Explorer'ı zaten terk ettiler. Ancak bazı kurum ve kuruluşların altyapı nedeniyle Internet Explorer kullanmakta oldukları biliniyor. Microsoft da tam olarak bu kurum ve kuruluşları aylar önce uyarmıştı.

Bilgisayarlar, birkaç ay daha Internet Explorer ile ilgili detaylar görecekler

Microsoft'un bugünkü güncellemesi bilgisayarlardan Internet Explorer'ı kaldırıyor olsa da Internet Explorer'a ait görsel referanslar, birkaç ay daha bilgisayarlarda kalacak. Özellikle de uygulama simgesi, bilgisayarlarda bulunmaya devam edecek. Microsoft, bunlar için 13 Haziran 2023'te son bir güncelleme yayınlayacak ve Internet Explorer'a ait her şey bilgisayarlardan silinmiş olacak. Son olarak, Internet Explorer'daki tüm verilerin Microsoft Edge'e otomatik olarak aktarılacağını belirtelim.

141
18
9
4
2
Emoji İle Tepki Ver
141
18
9
4
2