Keskin Nişancılar Saatlerini Neden Ters Takar? “Çok Mantıklıymış!” Diyeceğiniz Sebepleri Var!

6
3
2
0
0
Özel görevde olan askerlerin veya keskin nişancıların saatlerini ters takmasının ardında birden fazla sebep yatıyor.

Keskin nişancılar ya da özel harekat kuvvetleri, kol saatlerini bileklerinin içine dönük şekilde takıyor.

Bu taktik, içinde bulundukları riskli durum karşısında onlara büyük avantajlar sağlıyor aslında. Nasıl avantajlar olduğuna birlikte bakalım.

Işığın yansımaması, ilk faktör.

saat

Özellikle gizliliğin görev başarısı açısından kritik olduğu görevlerde; keskin nişancıların satinin camının ya da metal yüzeyinin güneş ışığını yansıtarak düşmanın dikkatini çekmesi en son istenecek şeydir. Bu yüzden saatlerini ters takarlar ki yansıma riski en aza insin ve dikkat çekip konumlarını açığa çıkarmasınlar.

Ayrıca çöl veya karla kaplı araziler gibi belirli askeri ortamlarda yansıtıcı yüzeyler tehlikeli olabilir. Saatin bileğin içine takılması parlamayı en aza indirerek dikkatin dağılmasını önler. Başka sebepler de var elbette.

Saate daha kolay bir şekilde bakıyorlar.

john wick

Silahlarını omuzlarına dayadıklarında veya yatay pozisyonda olduklarında ters bir saate bakmak çok daha kolay olur. Gözlerini etraftan uzun süre ayırmadan veya kollarını hareket ettirmeden saati hızlı bir şekilde kontrol edebilirler.

Bunların yanı sıra bileklerini hareket ettirirken saatin yüzeyi bir yerlere çarpıp ses çıkarabileceğinden iç kısma takarak gürültüyü önlemeye çalışırlar. Siz bu saati ters takmalarının ardındaki sebepleri biliyor muydunuz? Yorumlara yazın!

İlginizi çekebilecek diğer içeriklerimiz:

6
3
2
0
0
Emoji İle Tepki Ver
6
3
2
0
0